Pasaulyje

2016.11.14 16:45

Moldovos prezidento rinkimus laimėjo suartėjimą su Rusija remiantis socialistų lyderis

BNS, LRT TV naujienų tarnyba2016.11.14 16:45

Už suartėjimą su Rusija stojantis Socialistų partijos lyderis Igoris Dodonas laimėjo antrąjį Moldovos prezidento rinkimų ratą daugiau kaip 5 procentinių punktų persvara, praneša TASS.

Negalutiniais Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 52,6 proc. balsų. Jo varžovę – bendrą proeuropietiškos opozicijos kandidatę, Veikimo ir solidarumo partijos vadovę Maya Sandu parėmė 47,3 proc. rinkėjų.

Galutiniai balsavimo rezultatai bus paskelbti antradienį, kai bus gauti visi protokolai. 

I. Dodono pergalė prezidento rinkimuose iš dalies atspindi smukusį pasitikėjimą proeuropietiškais politikais. Moldova, 3,5 mln. gyventojų turinti buvusi sovietinė valstybė, susidūrė su politine suirute po 2014 metų pabaigoje kilusio korupcijos skandalo. Beveik 1 mlrd. JAV dolerių pasisavinimas priminė apie korupcijos mastus vienoje skurdžiausių Europos valstybių.

Moldova 2014 metais pasirašė politinį ir prekybos susitarimą su ES, kuris sugadino santykius su Maskva. Atsakydama į suartėjimą su ES, Rusija įvedė sankcijas Moldovos žemės ūkio produktų eksportui. I. Dodono vadovaujama Socialistų partija nori atšaukti susitarimą su ES ir siekti narystės Rusijos dominuojamoje Eurazijos muitų sąjungoje. 

Apie pokyčius Moldovoje – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.