Pasaulyje

2016.11.13 23:59

D. Trumpas išrinko Baltųjų rūmų personalo vadovą

DELFI.lt 2016.11.13 23:59

CNN rašo, kad juo turėtų tapti Reince`as Priebusas. Jis – savotiškas garantas valdžioje esantiems respublikonams, kurie vis dar neturi žalio supratimo, kaip atrodys D. Trumpo Baltieji rūmai.

Šis jo pasirinkimas – tarsi signalas, leidžiantis susidaryti šiokį tokį vaizdą, kokių veiksmų būsimasis prezidentas imsis Vašingtone ir kaip išlaikys partijos veiklos tęstinumą.

R. Priebusas yra vienas iš ilgiausiai Respublikonų partijoje svarbias pareigas užimančių veikėjų, jis džiaugiasi populiarumu tiek skirtingose partijos frakcijose, tiek už jų ribų.

Ekspertai teigia, kad šis asmuo nemenkai prisidėjo prie D. Trumpo pergalės suvienydamas partiją po prieštaringai vertinamų pirminių rinkimų rezultatų, po kurių nemažai partijos narių panoro nuo D. Trumpo atsiriboti.

Ši pozicija – viena galingiausių Baltuosiuose rūmuose, tvirtina du šaltiniai, jau esą žinantys apie sprendimą.

CNN rašoma, kad D. Trumpas turėjo rinktis tarp Steve`o Bannono ir R. Priebuso. Kaip rašo NBC News, S. Bannonas yra ne kartą žiniasklaidoje minėtas gana prieštaringas kandidatas, kuris pagarsėjo ne tik kaip D. Trumpo kampanijos vadovas, bet ir kaip žmogus, kurio puslapis „Breitbart News“ skleidė antisemitines žinutes.

Apie D. Trumpo sprendimą oficialiai turėtų būti pranešta sekmadienį (Lietuvos laiku – pirmadienio naktį).