Pasaulyje

2016.11.14 09:27

Norvegijoje pagerbti po žemės nuošliauža palaidoti lietuviai

15min.lt 2016.11.14 09:27

Sekmadienį Norvegijos lietuviai susirinko pagerbti tautiečius, kurie buvo palaidoti po žemės nuošliauža Siorumo regione.

Maždaug 100 žmonių susirinko uždegti žvakelių, kad pagerbtų tris tebeieškomus lietuvius.

Norvegijos gelbėtojai ieško 27 metų pagiriškio Pauliaus Kuliešiaus, iš šio miestelio kilusio, bet į Kauną gyventi išsikrausčiusio 47 metų Dariaus Ščiuko ir taip pat iš Pagirių kilusio, bet Vilniuje kurį laiką gyvenusio Artūro Miškinio. Dauguma atėję pagerbti lietuvių – taip pat Lietuvos piliečiai, gyvenantys Norvegijoje, skelbia portalas nrk.no.

„Neįtikėtinai sunku galvoti apie tėvus tų, kurie palaidoti po žemės nuošliauža. Skaudu, kad tėvai jau suvokia, jog jie žuvo, tačiau jų neranda“, – portalui sakė Norvegijoje gyvenanti lietuvė Sofia Kristiansen, atėjusi uždegti atminimo žvakelę už žuvusius.

„Padedame vieni kitiems“

Žvakelių jūra nugulė palei sieną. Ant jos buvo pakabinta Lietuvos vėliavų, kabėjo žuvusiųjų lietuvių nuotraukos, gėlės.

„Aš jų nepažinojau, tačiau esu lietuvė. Kai tokios tragedijos paliečia vieną iš tėvynainių, mes padedame vieni kitiems“, – pridūrė Sofia.

Pagerbti lietuvių atėjo ir jų kaimynai. Vienas jų buvo ir merė Marianne Grimstad Hansen.

„Mums labai sunku, susirinkome parodyti solidarumą. Natūralu jausti poreikį būti kartu, kai vyksta tokie dalykai“, – sakė ji. Per ceremoniją lietuviai pagerbti tylos minute, tuomet sugiedotas Lietuvos himnas.

Tuo metu sekmadienį Norvegijos gelbėtojai tęsė paiešką, tačiau nieko aptikti nepavyko. Nakčiai paieška nutraukiama – ji bus tęsiama nuo ankstaus pirmadienio ryto.