Pasaulyje

2021.12.01 11:22

ES ambasadoriai ruošiasi uždegti „žalią šviesą“ dėl penktojo sankcijų paketo Baltarusijos režimui

atnaujinta 13.18
LRT.lt2021.12.01 11:22

Europos Sąjunga ruošiasi uždegti „žalią šviesą“ dėl pritarimo įvesti penktąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui, kurį kaltina dėl migrantų krizės Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos pasienyje. Manoma, kad ES ambasadoriai turėtų sprendimą paskelbti vakare.

Visas įmonių ir asmenų sąrašas bus paskelbtas rytoj. Skelbiama, kad į sąrašą pateko 17 žmonių ir 11 organizacijų.

Be to, vyksta darbas su šeštuoju sankcijų paketu, kuris bus ambicingiausias iš visų anksčiau priimtų. Tikėtina, kad jis bus paruoštas sausio-vasario mėnesiais.

Apie penktojo sankcijų paketo patvirtinimą paskelbė ir „Radio Free Europe/ Radio Liberty“ žurnalistas Briuselyje Rikardas Jozwiakas.

Sankcijų sąraše turėtų atsidurti tokie asmenys kaip Baltarusijos valstybinės sienos komisijos vadas, generolas Anatolis Lapa, užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas ir propagandinės televizijos ONT TV vadovas Maratas Markovas.

Baltarusijai vykdant neteisėtų migrantų gabenimą į pasienį, Lietuva nusprendė įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija ir migrantų stovyklose.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys sako, kad suorganizuotu migrantų antplūdžiu Baltarusija keršija už jai įvestas sankcijas dėl susidorojimo su opozicija, ir vadina tai Minsko režimo hibridine ataka.

LRT.lt anksčiau skelbė, jog penktasis sankcijų paketas Minsko režimui jau yra priimtas. Dėl oficialaus sprendimo pritarti sankcijoms ES ambasadoriai susitiks trečiadienio vakarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt