Pasaulyje

2016.11.12 11:15

Afganistane per sprogimą didžiausioje JAV bazėje žuvo keturi žmonės

BNS2016.11.12 11:15

Afganistane, netoli Kabulo esančioje Bagramo oro pajėgų bazėje – didžiausioje amerikiečių bazėje šioje šalyje – ankstyvą šeštadienį nugriaudėjus sprogimui žuvo mažiausiai keturi žmonės, o dar 14 buvo sužeisti, pranešė NATO.

Aukų pilietybė kol kas nebuvo atskleista.

„Sprogstamasis užtaisas buvo detonuotas Bagramo aerodrome, nukentėjo daug žmonių. Reagavimo komandos Bagrame toliau teiks pagalbą sužeistiesiems ir tirs incidentą“, – sakoma, karinės koalicijos pranešime.

Bagramo rajono vadovas Abdulas Shakooras Quddusi nurodė, kad trys žmonės žuvo, o dar 15 buvo sužeisti nugriaudėjus „galingam sprogimui“, tačiau negalėjo patvirtinti aukų tautybių.

Afganistano gynybos ministerija sakė, kad apie sprogimą žinanti, tačiau negalinti patvirtinti informacijos apie aukas.

Už incidentą atsakomybę prisiėmė Talibanas.

„Galime patvirtinti, kad Bagramo oro pajėgų bazėje šį rytą po 5 val. 30 min. vietos (3 val. Lietuvos) laiku nugriaudėjo sprogimas. Yra žuvusiųjų“, – ankstesniame trumpame pranešime sakė karinė koalicija.

„Mūsų pajėgų apsaugos ir gydytojų komandos reaguoja į situaciją“, – priduriama jame, tačiau detalių apie sprogimo priežastį jame nenurodoma.

Pastarasis sprogimas pabrėžia prastėjančią saugumo situaciją praėjus beveik dvejiems metams po to, kai NATO oficialiai užbaigė savo kovines operacijas Afganistane, o afganų pajėgos stengiasi ją sukontroliuoti.

Bagramo oro pajėgų bazė, esanti netoli Kabulo, pastaruoju metu buvo gana dažai puolama Talibano sukilėlių.

Praėjusį gruodį motociklu atvažiavęs Talibano mirtininkas sprogdintojas nužudė šešis JAV karius šalia minėtos bazės.

Tai buvo viena daugiausiai žmonių gyvybių pareikalavusių atakų prieš užsienio karius 2015 metais.