Pasaulyje

2016.11.12 09:51

D. Trumpas pakeitė nuomonę dėl sveikatos apsaugos JAV

ELTA 2016.11.12 09:51

Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigė svarstąs galimybę nekeisti pagrindinių kadenciją baigiančio prezidento Baracko Obamos sveikatos apsaugos sistemos įstatymo nuostatų, praneša BBC.

D. Trumpas, ne kartą žadėjęs panaikinti 2010 metais priimtą įstatymą, teigė paliksiąs galioti draudimo bendrovėms taikomą įpareigojimą apdrausti visus šalies gyventojus, neišskiriant jau turinčių įvairių sveikatos sutrikimų.

Be to, duodamas interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“, jis sakė pritariąs ir nuostatai, kuri numato, kad jaunuoliai iki 26-erių metų amžiaus yra drausti tėvų draudimo polisu.

„Šios nuostatos man labai patinka“, – apie du šio įstatymo ramsčius sakė D. Trumpas.

Laikraščiui jis teigė, kad persvarstyti savo poziciją dėl visiško Prieinamos sveikatos priežiūros akto (Affordable Care Act) pakeitimo jį privertė ketvirtadienį įvykęs susitikimas su B. Obama. 

Kitame interviu, kurį davė JAV televizijos kanalui CBS, D. Trumpas sakė mėginsiąs išsaugoti vertingiausias B. Obamos įstatymo projekto dalis.

Jis taip pat pridūrė, kad nors įstatymas bus panaikintas ir pakeistas, pokyčiai suteiks galimybę JAV gyventojams gauti puikias sveikatos priežiūros paslaugas gerokai pigiau.