Pasaulyje

2016.11.11 14:30

Turkijoje sulaikytas opozicinio laikraščio vadovas

BNS 2016.11.11 14:30

Turkijoje penktadienį buvo sulaikytas opozicinio dienraščio „Cumhuriyet“ valdybos pirmininkas, o praėjusią savaitę buvo areštuoti kiti devyni jo darbuotojai, pranešė laikraštis.

Akinas Atalay buvo suimtas Stambulo oro uoste, vos jam parvykus iš Vokietijos, nurodė dienraštis „Cumhuriyet“. Pastaraisiais metais šis leidinys itin priešiškai atsiliepė apie prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdančiąją islamišką Teisingumo ir plėtros partiją (AKP).

Jam suimti buvo išduotas orderis, kuris buvo dalis „teroristinės veiklos“ tyrimo. Vyras buvo įsodintas į policijos automobilį, laukusį jo šalia lėktuvų nusileidimo tako.

Devyni laikraščio darbuotojai, tarp jų ir dabartinis vyriausiasis redaktorius, liko suimti po savaitgalį vykusio teismo posėdžio. Tokie reidai dar labiau padidinusius susirūpinimą dėl spaudos laisvės padėties Turkijoje,

Buvęs minėto dienraščio vyriausiasis redaktorius Canas Dundaras anksčiau šiemet buvo nuteistas kalėti beveik šešerius metus už valstybės paslapčių atskleidimą.

Vėliau C. Dundaras pateikė apeliaciją, buvo paleistas ir išvyko iš šalies. Manoma, kad jis dabar yra Vokietijoje.

Taikant griežtas priemones po nesėkmingo liepos 15-osios bandymo įvykdyti perversmą, buvo sulaikyta apie 35 tūkst. asmenų, o dešimtys tūkstančių žmonių, tarp jų kariuomenės pareigūnų, teisėjų, mokytojų, valstybės tarnautojų bei žurnalistų, buvo atleisti.