Pasaulyje

2016.11.10 19:17

D. Trumpas pakvietė Th. May aplankyti jį kuo greičiau

BNS 2016.11.10 19:17

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pakvietė Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May aplankyti jį kuo greičiau; tai įvyko per pirmąjį jųdviejų pokalbį po rinkimų Amerikoje, pranešė Dauning Stritas.

Abudu sutinka, kad santykiai tarp jų šalių yra „labai ypatingi“; Th. May dar pabrėžė jų „ilgą bendrų vertybių istoriją“ ir laikymąsi kartu, „kai labiausiai reikia“, nurodė premjerės tarnyba.

Sveikindama D. Trumpą su pergale, britų konservatorių lyderė pabrėžė savo troškimą stiprinti prekybą ir investicijas, kai Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos Sąjungos.

D. Trumpas, kurio mama yra kilusi iš Škotijos, be to jis pats turi du golfo aikštynus Škotijoje, pabrėžė savo glaudžius asmeninius ryšius ir „šilumą“ Britanijai, bei pasakė, kad „man ir mūsų šaliai tai (Didžioji Britanija) yra labai labai ypatinga vieta“.

Vadinamieji „ypatingi santykiai“ yra nepaprastai svarbūs Londonui, ypač dabar, kai rengiamasi nutraukti saitus su ES po birželį surengto referendumo, kuriuo buvo nuspręsta trauktis iš Europos Sąjungos.

Th. May išrinktąjį D. Trumpą greitai pasveikino laišku, bet, kaip pažymi kai kurie komentatoriai, kažkodėl net ilgiau negu parą ji nesulaukė jo telefono skambučio po pergalės rinkimuose.

„Ponia May ir jos vyriausybė turėtų labai sunerimti, kad naujasis galingiausios pasaulyje valstybės lyderis nelabai skubėjo susisiekti“, – parašė vienas komentatorių laikraščiui „The Daily Telegraph“.

Finansų ministro Philipo Hammondo nuomone, tas D. Trumpo vėlavimas paskambinti, matyt, susijęs su tuo, kad abiem lyderiams „nebuvo jokių skubių reikalų, kuriuos reikėtų tvarkyti“.