Pasaulyje

2016.11.10 20:46

Istorinis susitikimas: D. Trumpas atvyko pas B. Obamą

JAV prezidentas Barackas Obama susitiko su savo įpėdiniu Donaldu Trumpu, kad pasveikintų pastarąjį su pergale ir aptartų valdžios perdavimo klausimus.

Prieš pokalbį prognozuota, kad susitikimas turėjo būti nelengvas, turint omenyje, kad D. Trumpas savo rinkiminės kampanijos metu reikalavo įrodyti, kad B. Obama iš tiesų turi JAV pilietybę ir žadėjo kardinaliai pakeisti jo politikos kryptis.

Į Baltuosius rūmus, tapsiančius jo namais Pensilvanijos prospekte, 70-metis magnatas atvyko apie 11 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku.

Palinkėjo sėkmės

B. Obama po susitikimo su D. Trumpu palinkėjo išrinktam naująjam prezidentui kuo didžiausios sėkmės. „Tavo sėkmė reikš sėkmę visai mūsų šaliai", – žurnalistams sakė B. Obama. Anot jo, pašnekovai susitikime aptarė vidaus ir užsienio politikos subtilybes, taip pat organizacinius klausimus. B. Obama pareiškė, kad įvyko puikus jųdviejų pokalbis ir tikino, kad D. Trumpas ir būsimoji administracija gali kliautis jo patirtimi. 

Savo ruožtu išrinktasis prezidentas D. Trumpas po susitikimo žurnalistams sakė, jog džiaugiasi galimybe ir ateityje bendradarbiauti su dabartiniu Baltųjų rūmų šeimininku B. Obama sklandžiai perduodant valdžią šalyje, praneša „Reuters“.

D. Trumpas užsiminė, kad susitikimas turėjo būti daug trumpesnis ir su prezidentu kalbėjo ilgiau, nei planuota. „Mūsų pokalbis užtruko pusantros valandos. Aptarėme daug svarbių dalykų" – sakė D. Trumpas, – man buvo didžiulė garbė susitikti su prezidentu“.

D. Trumpas pažadėjo ir daugiau susitikimų su B. Obama, kurių metu prašys patarimo tam tikrais klausimais.

Kol D. Trupmas bendravo su prezidentu Ovaliajame kabinete, jo žmona Melania Trump privačiai susitiko su pirmąją JAV ponia Michelle Obama.

Iš Baltųjų rūmų D. Trumpas dar vyks į Kapitolijaus kalvą, kur vyks du atskiri susitikimai – su Atstovų Rūmų pirmininku Paulu Ryanu ir Senato daugumos vadovu Mitchu McConnellu.

Plačiau žiūrėkite įraše.