Pasaulyje

2021.11.12 09:47

EK: „Iraqi Airways“ nutraukia skrydžius iš Irako į Minską

atnaujinta 14.22
LRT.lt, BNS2021.11.12 09:47

Europos Komisija praneša gavusi Irako avialinijų „Iraqi Airways“ patvirtinimą, kad jos nutraukia skrydžius iš šalies oro uostų į Minską.

Avialinijos kiekvieną savaitę vykdė 4 skrydžius iš Bagdado ir vieną iš Erbilio į Baltarusijos sostinę.

„Iraqi Airways“ neatnaujins skrydžių į Minską“, – Nyderlandų leidinys „Het Financieele Dagblad“ citavo šaltinius Europos Komisijoje.

Leidinys pridūrė, kad tokį patį sprendimą anksčiau priėmė Turkijos oro bendrovė „Turkish Airlines“. Bendrovė informavo nebeparduosianti kelionių į Minską bilietų sirams, irakiečiams ir jemeniečiams.

„Dėl sienos tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos neteisėto kirtimo problemos priimtas sprendimas, kad Irako, Sirijos ir Jemeno piliečiams, norintiems keliauti į Baltarusiją iš Turkijos oro uostų, iki tolesnio pranešimo nebus leidžiama įsigyti bilietų ir registruotis skrydžiams“.

Tuo tarpu avialinijos „Turkish Airlines“ nebeparduoda bilietų į vieną pusę, skrendant į Minską, praneša „Nexta“.

„Belavia“ iš Turkijos nebeskraidins Irako, Sirijos ir Jemeno piliečių

Baltarusijos valstybinės avialinijos „Belavia“ savo tinklalapyje paskelbė, kad iš Turkijos oro uostų į Baltarusiją nebeskraidins Irako, Sirijos ir Jemeno piliečių.

Avialinijos praneša, kad bilietus jau įsigiję asmenys, kuriuos palies šis ribojimas, galės atgauti savo pinigus.

Lenkijos naujienų agentūros PAP šaltiniai teigė, kad Turkijos avialinijos „Turkish Airlines“ taip pat įveda ribojimus, kad bendrovės lėktuvais iš Turkijos į Baltarusiją nevyktų Irako, Sirijos ir Jemeno piliečiai.

Europos Sąjunga (ES) šiuo metu rengia penktąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui, kurį kaltina neteisėtu migrantų gabenimu iš Artimųjų Rytų ir Aftikos į Baltarusiją ir jų stūmimu per sieną į Lenkiją. Žiniasklaidos šaltinių duomenimis, sankcijos galėtų būti taikomos ir avialinijoms, kurios vykdo skrydžius, kuriais į Baltarusiją atvyksta migrantai. Po šios informacijos paskelbimo „Turkish Airlines“ ir Rusijos „Aeroflot“ avialinijos neigė prisidedančios prie migrantų gabenimo.

ES jau yra įvedusi sankcijas „Belavia“ avialinijoms dėl to, kad Baltarusijos režimas gegužę Minske privertė tūpti „Ryanair“ lėktuvą ir sulaikė juo skridusius Ramaną Pratasevičių ir Sofiją Sapegą. Dėl to „Belavia“ lėktuvai negali naudotis ES oro uostais ir oro erdve.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt