Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.10 13:21

Dauguma lenkų pasiryžę ginti Baltijos šalis karinės invazijos atveju

15min.lt, LRT.lt 2016.11.10 13:21

71 proc. lenkų mano, kad, jeigu Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija, būtų užpultos, Lenkijos kariuomenė turėtų jas ginti. Prieš metus taip manančių kaimyninėje šalyje buvo gerokai mažiau, 63 proc., rašo tokfm.pl.

Visuomenės nuomonės tyrimus skelbė dienraštis „Rzeczpospolita“. Lenkų klausta, kiek iš jų būtų pasiryžę ginti savo šalį, jeigu toks poreikis atsirastų. Pasirodo, 30 proc. lenkų tuoj pat išeitų ginti tėvynės, o 23 proc. iš jos spruktų.

71 proc. lenkų tikina, kad jeigu Baltijos šalys patirtų agresiją, joms Lenkija privalėtų suteikti karinę pagalbą. Nuo 2015-ųjų taip manančių padaugėjo beveik 10-čia procentų – nuo 63 proc. tuomet.

Jeigu užpulta būtų pati Lenkija, 30 proc. apklaustųjų tuoj pat siektų ginklo ir gintų savo šalį, 11 proc. lauktų, kol būtų pašaukti.

Rinkos ir visuomeninių tyrimų instituto apklausa atlikta šių metų rugsėjo mėnesį. Iš viso apklausti 1100 gyventojų.

Paskutinis toks tyrimas Lenkijoje buvo atliktas prieš pusantrų metų, per tą laiką keitėsi vyriausybė, pradėtos formuoti teritorinės karinės pajėgos, NATO aukščiausio lygio susitikime Varšuvoje sutarta dislokuoti NATO batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi