Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.10 09:38

JAV miestuose – tūkstančiai protestuojančių prieš naująjį prezidentą

Donaldas Trumpas, tik išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu, kvietė šalį susivienyti, tačiau panašu, kad tai padaryti bus sunkiau nei atrodo. Niujorke dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai jaunimo, surengė protestą prie „Trumpo dangoraižio“ („Trump Tower“).

Tokie protestai surengti dar mažiausiai septyniuose Amerikos miestuose, tarp jų – Vašingtone, Filadelfijoje, Portlande, Sietle, Čikagoje – ten, kur laimėjo demokratų kandidatė Hillary Clinton.

Protestą Niujorke stebėjo ir LRT žurnalistai, kurie praneša, kad žygiuodami prie vietos, kur gyvena išrinktasis prezidentas, protestuotojai skandavo: „Not my president“ („Ne mūsų prezidentas“), „Trump is racism“ („Trumpas yra rasizmas“) , „You‘re fired, Trump („Tu atleistas, Trumpai“) ir kt.

Prie „Trump Tower“ pastato buvo gausios policijos pajėgos. Protestuotojai piktinosi dar per rinkiminę kampaniją D. Trumpo pareiškimais apie moteris, imigrantus, seksualines mažumas.

Ketvirtadienį D. Trumpas turėtų susitikti su kadenciją baigiančiu prezidentu Baracku Obama ir tuomet prasidės valdžios perdavimo konsultacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi