Pasaulyje

2021.11.11 10:37

Lukašenka tampa ne tik Lietuvos ir Lenkijos problema: 30 migrantų pasiekė Suomiją

LRT.lt2021.11.11 10:37

Suomijos pakrančių apsaugos tarnyba skelbia, kad jau virš 30 migrantų, kirtusių Baltarusijos sieną, pasiekė Suomiją, keliaudami per Estiją. Pradėti keli tyrimai dėl žmonių gabenimo, rašo estų visuomeninis transliuotojas ERR.

Manoma, kad migrantai atvyko per pastaruosius kelis mėnesius. „Pradėta virš 10 tyrimų. Įtarta, kad 30 žmonių atvyko į Suomiją, bet manome, kad šis skaičius yra didesnis“ – sakė pakrančių apsaugos kriminalinių tyrimų departamento vadas kpt. ltn. Jukka Tekokski.

Rugpjūtį vis daugiau migrantų ėmė neteisėtai kirsti Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sieną, dalis jų bando vykti į Skandinavijos šalis, todėl Estijos pareigūnai sustiprino patikras Talino jūrų uoste ir tarptautiniuose autobusuose. Europos Sąjunga kaltina Aliaksandro Lukašenkos režimą vykdant migrantų gabenimą ir stumiant juos per sieną į Vakarus, taip bandant sukurti spaudimą Vakarų valstybėms.

Keli migrantai Estijoje buvo sulaikyti automobilių bagažinėse, uoste ir autobusuose.

„Jie atskrenda iš Lenkijos. Arba iš Lenkijos jie keliauja į Vakarus, tada laivais iš Vokietijos ar Švedijos“, – aiškino pakrančių apsaugos pareigūnas.

Anot Suomijos pareigūno, pradėti keli tyrimai ir dėl migrantų pervežimo, juose figūruoja Suomijos gyventojai.

Dauguma migrantų siekia pakliūti į Vokietiją, vokiečių pareigūnai fiksuoja išaugusį bandymų kirsti sieną su Lenkija skaičių. Į Vokietiją iš Baltarusijos atvyko jau keliasdešimt tūkstančių migrantų, vien per pirmąją lapkričio savaitę jų atvyko beveik 10 tūkstančių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt