Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.09 14:00

V. Putino laikraštis: stebime visavertį sukilimą prieš elitą

DELFI.lt 2016.11.09 14:00

Tai įvyko. Nepaisant spaudimo, faktų iškreipimo, „sūpynių“ ir tonų perrinktų nešvarių baltinių Donaldas Trumpas laimėjo daugiau nei 30 JAV valstijose. Lemtinga tapo pergalė nuskinta Pensilvanijoje, kur milijardierius gavo 20 rinkikų balsus. Taigi už jį savo balsus atidavė 277 rinkikai (iš 270 privalomų), o demokratų kandidatė Hillary Clinton surinko tik 215, rašo Kremliui palankus kompravda.eu.

„Pirmą kartą JAV istorijoje stebime visavertį sukilimą prieš elitą, - teigia situacija JAV besidomintis rusų politologas Sergejus Sudakovas. – Iš esmės tai galima sulyginti su visaverte revoliucija ar masių sukilimu. Stabili ir ganėtinai soti amerikiečių visuomenė nusprendė rizikuoti, kad pajaustų „permainų vėją“. D. Trumpo lyderiavimas visų pirma tai demonstracija, kad amerikiečių politinė sistema ne tik suskilusi, bet jau niekada nebus tokia, kokia buvo anksčiau. Pasaulis keičiasi mums prieš akis. Trumpizmas tampa ne tik naujuoju terminu, bet ir visaverte ideologine doktrina.“

„Santykiai su Rusija bus plėtojami ganėtinai atsargiai, nes pernelyg stipriai suniokotas pasitikėjimas tarp mūsų šalių. D. Trumpo užduotis – šį pasitikėjimą atkurti. Būtent dėl šios priežasties jis žingsnis po žingsnio tols nuo globalizmo ir amerikietiškosios hegemonijos politikos. Rusiją ne kartą D. Trumpas yra pavadinęs partnere. Būtent dėl šios priežasties JAV su prezidentu D. Trumpu sieks atkurti partneriškus santykius su mūsų valstybe.

Dar svarbu suprasti, kad visas tas elitas, su kuriuo pradėjo kovoti D. Trumpas, niekur nedingo. Priešingai, būtent amerikiečių elitas trukdys D. Trumpui megzti visavertį dialogą su Maskva, todėl prioritetine D. Trumpui taps ne užsienio, o vidaus politika. Nuo jo sugebėjimo tartis su „riebiais katinais“ priklausys santykiai su Rusija. Esame pasirengę dialogui su JAV, bet kamuolys yra JAV pusėje.“ – savo poziciją dėstė S. Sudakovas.

„Artėja revoliucija, - įsitikinęs rusų politologas taip pat besidomintis JAV Dmitrijus Michejevas. – Politinis elitas tikėjosi, kad bus išrinkta H. Clinton, ir drastiškai susipyko su D. Trumpu. Dabar jis savo priešams apie viską primins. Laukia rimti politinio elito „valymai“.

„Kalbant apie Rusijos ir JAV santykius svarbu pabrėžti, kad JAV negali kariauti visame pasaulyje ir su visais. Taip elgtis neapsimoka, o dvigubinti biudžeto gynybai D. Trumpas tikrai neketina. Kadangi D. Trumpas yra patyręs verslininkas, jis tarsis su Rusija dėl bendro karo su teroristais ir atsisakys nereikalingų karinių bazių. Kitaip tariant, milijardierius imsis optimizavimo ir koncentruosis į realius pavojus, įskaitant ir ekonominius“, – teigė D. Michejevas.

Jo manymu, D. Trumpas nekurs naujų aviacinių pajėgų, nukreiptų prieš Kiniją, ir nemodernizuos branduolinės triados, nukreiptos prieš Rusiją. Labiausiai tikėtina, kad D. Trumpas mėgins tartis su Rusija, nes tokia strategija yra pigesnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi