Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.09 12:55

ES oficialiai paskelbė sankcijas šešiems Rusijos parlamentarams iš Krymo

BNS 2016.11.09 12:55

Europos Sąjunga trečiadienį oficialiai įtraukė į sankcijų sąrašą dar šešis parlamentarus iš Krymo, neseniai išrinktus į Rusijos Valstybės Dūmą, nes jie palaiko Maskvos įvykdytą Ukrainai priklausančio šio Juodosios jūros pusiasalio aneksiją.

Lietuvos pasiūlytas sprendimas išplėsti sankcijų sąrašą antradienį buvo formaliai buvo patvirtintas ES Ekonomikos ir finansų reikalų taryboje.

„Laikydamasi nepripažinimo politikos ES mano, kad asmenims, tapusiems Valstybės Dūmos nariais po rinkimų Kryme, turėtų būti taikomos sankcijos“, – nurodoma nutarime, paskelbtame ES oficialiajame leidinyje.

„Šios sankcijos sudarytos iš lėšų įšaldymo ir kelionių draudimo, kuris nuo šiol galios iš viso 152 asmenims ir 37 (juridiniams) subjektams“, – sakoma dokumente.

28 ES narės nepripažįsta Maskvos 2014-aisiais įvykdytos Krymo aneksijos teisėtumo ir tvirtina, kad Rusijos parlamento rinkimai Kryme tų metų rugsėjį buvo neteisėti.

Birželį ES pratęsė dar vieniems metams sankcijas, įšaldančias prisidėjusių prie Krymo okupacijos asmenų ir bendrovių sąskaitas bankuose bei draudžiančias jiems vykti į ES valstybes.

Rugsėjį ES pratęsė panašias sankcijas rusams ir ukrainiečiams, padėjusiems promaskvietiškiems sukilėliams Ukrainos rytuose.

Liepą Bendrija pratęsė dar šešiems mėnesiams gerokai didesnę įtaką turinčias ekonomines sankcijas Rusijai, nes ši nedaro pažangos sprendžiant Ukrainos konfliktą.

ES lyderiai dar turės peržiūrėti šias ekonomines sankcijas per viršūnių susitikimą gruodį, tvyrant dideliems nesutarimams dėl jų veiksmingumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi