Pasaulyje

2016.11.09 10:11

JAV respublikonai išlaikys daugumą Atstovų rūmuose

15min.lt 2016.11.09 10:11

Naktį iš antradienio ir trečiadienio JAV vyko ne tik prezidento, bet ir Atstovų rūmų rinkimai. Juose daugumą užsitikrina respublikonų kandidatai.

Respublikonų partija per antradienį vykstančius rinkimus išsaugos daugumą JAV Atstovų Rūmuose, rodo prognozės. Atstovų Rūmų pirmininku JAV išrinktas respublikonas Paulas Ryanas.

Tuo pat metu vyksta ir Senato rinkimai, kuriuose persvarą taip pat demonstruoja respublikonai.

Į Senatą perrinktas 80-metis politikos veteranas Johnas McCainas ir kandidatu į prezidentus buvęs Marco Rubio.

Demokratai savo ruožtu apgynė savo vietą Nevadoje, kur laimėjusi Catherine Cortez Masto taps pirmąja lotynų amerikiečių kilmės JAV senatore.

Demokratai taip pat perėmė iš respublikonų vieną vietą Ilinojuje, bet rinkimų baigtis Viskonsine tapo staigmena abiem partijoms, prognozavusioms, kad šios valstijos senatoriaus postas teks demokratams. Viskonsino respublikono senatoriaus Rono Johnsono pergalė prieš buvusį senatorių Russą Feingoldą pranašauja liūdną ateitį demokratams – jiems tikriausiai ne vienerius metus tenkintis mažumos statusu Kapitolijuje.

Kadangi JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas, respublikonai dominuos visuose trijuose pagrindiniuose politiniuose organuose.