Pasaulyje

2021.11.09 22:55

Etiopijoje sulaikyta 16 Jungtinių Tautų darbuotojų

BNS2021.11.09 22:55

Šešiolika Jungtinių Tautų darbuotojų iš Etiopijos tebėra sulaikyti, o šeši kiti buvo paleisti, antradienį pranešė JT atstovas Stephane'as Dujarricas.

Apie reidus, nukreiptus prieš etninius tigrajus, JT ir humanitariniai šaltiniai pranešė anksčiau antradienį.

„Žinoma, aktyviai bendradarbiaujame su Etiopijos vyriausybe, siekdami užtikrinti, kad jie būtų nedelsiant paleisti“, – JT būstinėje Niujorke žurnalistams sakė S. Dujarricas.

„Kiek aš žinau, mums nepaaiškinta, kodėl šie darbuotojai yra sulaikyti“, – sakė jis.

Konfliktas Etiopijoje nusinešė tūkstančius gyvybių, privertė palikti namus maždaug 2 mln. gyventojų ir nulėmė žiaurius nusikaltimus prieš civilius ir žmonių badavimą.

Antradienį JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams Martinas Griffithsas paragino siekti taikos. Sekmadienį jis lankėsi Tigrėjaus regiono sostinėje Mekelėje ir susitiko su Etiopijos sukilėlių Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo fronto (TPLF) lyderiais.

Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas pernai lapkritį pasiuntė karius į šiauriausią šalies regioną Tigrėjų, siekdamas išardyti ir nuginkluoti TPLF, kurį kaltino išpuoliais prieš federalinės kariuomenės stovyklas.

TPLF, buvusi regiono valdančioji partija, visos šalies politikoje dominavo iki Abiy Ahmedo atėjimo į valdžią 2018-aisiais.

A. Ahmedas, 2019 metų Nobelio taikos premijos laureatas, žadėjo greitą pergalę, tačiau birželio pabaigoje sukilėliai persigrupavo ir vėl užėmė didžiąją dalį Tigrėjaus teritorijos.

Vyriausybė sako, kad sukilėliai smarkiai išpučia savo laimėjimus.

Vis dėlto virtinė valstybių paragino savo piliečius išvykti iš Etiopijos, kol dar rengiami komerciniai lėktuvų skrydžiai.

JAV ambasada Etiopijoje nurodė išvykti visiems nebūtiniems darbuotojams, o JT sustabdė nebūtinas misijas Adis Abeboje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt