Pasaulyje

2021.11.09 18:53

Baltijos šalių ir Lenkijos Seimo komitetų vadovai ragina griežtinti Baltarusijai sankcijas

atnaujinta 19.00
BNS2021.11.09 18:53

Baltijos valstybių ir Lenkijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai antradienį pasmerkė Baltarusijos režimo veiksmus prie Europos Sąjungos sienos eskaluojant migrantų krizę ir paragino griežtinti Minsko režimui sankcijas.

„Raginame Europos Sąjungos valdžios institucijas ir visas valstybes nares nedelsiant imtis veiksmų, kad būtų nustatytos naujos, rimtesnės ir didesnio masto sankcijos prie šios krizės prisidedantiems žmonėms ir institucijoms“, – rašoma komitetų išplatintame pareiškime.

Jie teigia palaikantys Lenkijos sprendimą laikinai uždaryti Kužnicos Balstogės-Bruzgių sienos perėjimo punktą, siekiant kovoti su neteisėtais bandymais kirsti sieną bei ragina spaudimą režimui didinti ir kitas šalis.

„Raginame visas valstybes ir atitinkamai įgaliotas tarptautines institucijas nuolat daryti spaudimą Baltarusijos valdžios institucijoms, kad jos kuo greičiau nutrauktų krizę“, – rašoma pareiškime.

Pasak komitetų pirmininkų, esama situacija yra „precedento neturintys, aukščiausių Baltarusijos valdžios institucijų organizuojami veiksmai, siekiant destabilizuoti padėtį mūsų šalyse ir visoje Europos Sąjungoje“.

Parlamentarai teigia, jog nepriimtina naudoti trečiųjų šalių piliečius „kaip gyvuosius skydus ciniškuose politiniuose žaidimuose“ ir pabrėžia, jog taip siekiama nukreipti Baltarusijos visuomenės dėmesį.

Kaip teigiama pareiškime, šie veiksmai gali sukelti rimtą humanitarinę krizę, už kurią bus atsakingos Minsko režimo valdžios institucijos.

Be, to pasak parlamentarų, nerimą kelia Rusijos vykdoma dezinformacijos kampanija, kuria remiami Baltarusijos valdžios veiksmai.

Nuo trečiadienio Lietuvos pasienyje įvedama nepaprastoji padėtis dėl situacijos prie kaimyninės Lenkijos sienos, kur iš Baltarusijos pusės susitelkę keli tūkstančiai migrantų.

Į Lietuvą šiemet taip pat bandė patekti daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt