Pasaulyje

2016.11.09 00:27

H. Clinton ir D. Trumpas rezultatų lauks netoli vienas nuo kito

15min.lt2016.11.09 00:27

Demokratų kandidatė Hillary Clinton su šeima JAV prezidento rinkimų rezultatų lauks prabangiame viešbutyje, Mahatane. Šis viešbutis įsikūręs vos kelios minutės pėsčiomis nuo dangoraižio „Trump Tower“. Pastarajame rinkimų atomazgos lauks respublikonų kandidatas į prezidento postą Donaldas Trumpas su šeimos nariais.  

00.14 val. G. W. Bushas su žmona nebalsavo nė už vieną kandidatą

Buvęs JAV prezidentas George`as W. Bushas su žmona Laura savo biuletenius paliko tuščius. Buvusio šalies vadovo atstovas spaudai „NBC News“ patvirtino, kad G. W. Bushas su žmona nebalsavo nė už vieną kandidatą.

00:00 val. Į dangoraižį jau atvežtas D. Trumpo biustas-tortas, kurį skanaus laukiantieji rezultatų.

Išankstiniame balsavime savo balsą atidavė 40 milijonų rinkėjo teisę turinčių amerikiečių. Likusiose 50 valstijų ir Kolumbijos apygardoje (Vašingtonas) rinkėjai balsuoja šią naktį Lietuvos laiku. Rinkimų apygardos išsiskirstę net per šešias laiko zonas.

Tam, kad vienas iš kandidatų laimėtų rinkimus, jis turės surinkti ne kuo daugiau rinkėjų balsų, o kuo daugiau rinkikų, kurie paskirstomi pagal valstijas.

Iš viso rinkikų komisijoje yra 538 balsai, tad norint laimėti rinkimus, reikia surinkti mažiausiai 270 jų balsų.

Pirmųjų reikšmingesnių rezultatų galima tikėtis apie antrą valandą nakties Lietuvos laiku, kai užsidarys ir balsus ims skaičiuoti balsavimo apylinkės Virdžinijos, Džordžijos, Indianos valstijose.

Vėliausiai (trečiadienį ryte) rezultatai pasieks iš Aliaskos, kuri skiria 3 rinkikus. Jei rinkimų kova bus itin įtempta, gali nutikti taip, kad būtent šie balsai lems JAV prezidento posto savininką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.