Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prancūzija pradėjo išvesti karius iš Malio

ELTA 2015.09.08 13:45

Prancūzijos gynybos ministerija pranešė, kad pradėjo išvesti savo karius iš Malio, kur jie kovoja su islamistais sukilėliais, skelbia BBC.

Prancūzijos gynybos ministerija pranešė, kad pradėjo išvesti savo karius iš Malio, kur jie kovoja su islamistais sukilėliais, skelbia BBC.

Maždaug 100 iš 4 tūkst. karių, kurie į Malį buvo nusiųsti sausio mėnesį, buvo išvesti į Kiprą, teigia gynybos ministerija. Iš Malio išvesti Prancūzijos kariai priklauso parašiutininkų daliniams.

Prancūzija karius į Malį nusiuntė, kai islamistai sukilėliai, užėmę Malio šiaurę, pagrasino užimti sostinę Bamaką. Malyje taip pat buvo dislokuotos regioninės Afrikos pajėgos. Per Prancūzijos vadovaujamą karinę operaciją iš islamistų buvo atkovoti Malio šiaurės miestai, bet dalis kovotojų ir toliau slapstosi šiame regione.

Liepos mėnesį Malyje vyks rinkimai ir Prancūzija tikisi iki to laiko išvesti pusę savo karių. Paryžius planuoja, kad iki metų pabaigos Malyje liks tik 1 tūkst. Prancūzijos karių. Šiuo metu Malyje yra 4tūkst. prancūzų karių. Prancūzija atsakomybę už saugumą šalyje perduos Afrikos pajėgoms.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki Moonas pasiūlė, kai Prancūzija sumažins savo karių Malyje skaičių, ten dislokuoti JT taikdarių pajėgas, kurias sudarytų 11 tūkst. Afrikos valstybių karių. Ban Ki Moonas taip pat siūlo sudaryti antras pajėgas, kurios kovotų su Malio islamistais. Šioms pajėgoms galėtų priklausyti ir Malyje likę Prancūzijos kariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi