Pasaulyje

2016.11.08 17:09

Žurnalistas iš Ukrainos: jei atšauksite sankcijas Rusijai, kiti būsite jūs

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.11.08 17:09

Ukrainos tinklaraštininkas, žurnalistas, rašytojas Sergejus Ivanovas pripažįsta, kad Ukrainoje padėtis yra sudėtinga, nes prie neramumų šalies rytuose prisideda ir politikų turto deklaracijose randamos įspūdingos sumos. 

„Tai pirmas ir geras, nors ir nelabai vykęs žingsnis. Net ir tie pinigai, kurie buvo skirti rengti deklaracijų sistemai, buvo vagiami. Visuomenė, nors ir žino, kad politikai yra korumpuoti, kad politika yra turtingų žmonių užsiėmimas, tačiau vis tiek buvo šokiruota“, – situaciją šalyje nušviečia S. Ivanovas.

Tiesa, jis neatmetė ir to, kad galbūt kai kurie politikai šias sumas uždirbo teisėtu būdu. Anot žurnalisto, sudėtingesnė padėtis yra Ukrainos rytiniuose regionuose, kurie kenčia nuo Rusijos agresijos.

„Situacija sudėtinga: daug ginkluotų grupuočių, prastėja socialinė padėtis, pensijos siekia vos 50 eurų, kas, galbūt susiję su Vakarų sankcijomis Rusijai. Jai Donbasas tampa vis brangesniu. (...) Tam labai svarbios sankcijos. Jei atšauksite jas, kiti būsite jūs“, – žodžių į vatą nevyniojo iš Luhansko kilęs S. Ivanovas.

Daugiau jo minčių – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.