Pasaulyje

2013.04.09 15:02

Prisaikdintas naujasis Kenijos prezidentas U. Kenyatta

ELTA2013.04.09 15:02

Prisaikdintas naujasis Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta. Per kovą vykusius rinkimus jis įveikė savo varžovą Railą Odingą, praneša BBC.

Prisaikdintas naujasis Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta. Per kovą vykusius rinkimus jis įveikė savo varžovą Railą Odingą, praneša BBC.

Aukštus postus užimantys pareigūnai ir dar tūkstančiai žmonių stebėjo U. Kenyattos inauguracijos ceremoniją sostinėje Nairobyje.

R. Odinga nedalyvavo ceremonijoje po nesėkmingo bandymo teisme užginčyti U. Kenyattos pergalę.

U. Kenyatta ir jo pavaduotojas Williamas Ruto bus teisiami Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme dėl nusikaltimų žmoniškumui. U. Kenyatta įtariamas smurtinių susirėmimų organizavimu po rinkimų prieš penkerius metus, per kuriuos žuvo daugiau nei tūkstantis žmonių.

U. Kenyatta ėjo vicepremjero, prekybos ir finansų ministro pareigas valdant kadenciją baigiančiam prezidentui Mwai Kibaki.

51-erių U. Kenyatta tapo jauniausiu Kenijos prezidentu.

Tarp į inauguracijos ceremoniją susirinkusių Afrikos lyderių buvo Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Jacobas Zuma, Nigerijos vadovas Goodluckas Jonathanas ir Ugandos lyderis Yoweri Museveni. Sudano prezidentas Omaras al-Bashiras, kuriam gresia TBT arešto orderis dėl konflikto Darfūre, neatvyko į inauguraciją.

R. Odingos, kuris šiuo metu atostogauja Pietų Afrikoje, koalicijos nariai taip pat atsisakė dalyvauti ceremonijoje, norėdami parodyti, jog nepritaria U. Kenyattos paskyrimui į prezidentus, teigė korespondentai.

Remiantis oficialiais rezultatais, U. Kenyatta laimėjo 50,07 proc. balsų, o R. Odinga – 43,28 proc.

Populiariausi