Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

ES pareigūnas: Š. Korėjoje nepastebėjome pasiruošimo puolimui

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga mano, jog karo Korėjos pusiasalyje rizika, nepaisant visų grasinimų, yra ribota, atskleidė tapatybės nurodyti nepanoręs ES pareigūnas.

Europos Sąjunga mano, jog karo Korėjos pusiasalyje rizika, nepaisant visų grasinimų, yra ribota, atskleidė tapatybės nurodyti nepanoręs ES pareigūnas.

„Mes pripažįstame, kad situacija yra įtempta ir potencialiai pavojinga. Bet pagal mūsų vertinimus, ginkluoto konflikto rizika yra ribota“, – anonimiškai sakė ES pareigūnas.

Jis pridūrė, kad „Šiaurės Korėjoje nepastebėjome išskirtinio pasiruošimo puolimui ir padėtis Pchenjane atrodo rami“.

Tuo metu Rusija antradienį pareiškė, kad Didžiojo aštuoneto (G8) šalys laiko Šiaurės Korėjos provokuojamus veiksmus netinkamais, ir paragino visas šalis ieškoti diplomatinių įtampos mažinimo būdų, praneša „Reuters“.

Kalbėdamas prieš balandžio 10–11 dienomis Londone vyksiantį reguliarų G8 užsienio reikalų ministrų susitikimą, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius sakė, kad Rusija pritaria kitų G8 šalių nerimui dėl Šiaurės Korėjos. Anot A. Lukaševičiaus, Rusija solidarizuojasi su savo partnerėmis, kurios atmeta Pchenjano elgesį kaip netinkamą. G8 sudaro JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Rusija ir Japonija.

Šiaurės Korėja antradienį sustiprino grasinimus ir perspėjo užsieniečius, kad jie dėl karo pavojaus turėtų išvykti iš Pietų Korėjos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi