Pasaulyje

2016.11.08 16:06

Galutinė apklausa: H. Clinton turi 90 proc. galimybę laimėti

ELTA 2016.11.08 16:06

Remiantis paskutine „Reuters/Ipsos“ apklausa, Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton turi 90 proc. galimybę rinkimuose dėl JAV prezidento posto nugalėti Respublikonų partijos kandidatą Donaldą Trumpą, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

H. Clinton galimybės laimėti yra panašios kaip ir praėjusią savaitę, tačiau, anot pirmadienį paskelbtos apklausos, rinkimų rezultatai priklauso nuo to, kiek baltaodžių, juodaodžių ir ispanakalbių rinkėjų atvyks į rinkimus šešiose ar septyniose valstijose. 

Buvusi JAV valstybės sekretorė pagal populiarumą pirmavo prieš D. Trumpą trimis procentiniais punktais (45–42 proc.) ir, remiantis apklausos duomenimis, gali laimėti 330 Rinkimų kolegijos balsų, taip peržengdama 270 laimėjimui reikalingų balsų. Tuo tarpu D. Trumpas surinktų 235 balsus. 

Verslininko D. Trumpo galimybės laimėti priklauso nuo pasirodymo Floridoje, Mičigane, Šiaurės Karolinoje, Ohajuje ir Pensilvanijoje. Kad laimėtų, D. Trampui reikia šiose valstijose surinkti daugumą balsų.

Jei dviejose iš šių valstijų – Floridos, Mičigano ir Pensilvanijos – nekilnojamojo turto magnatas patirtų nesėkmę, tai reikštų H. Clinton pergalę.