Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.08 09:40

Žlunga Estijos vyriausybė

BNS 2016.11.08 09:40

Estijos vyriausybė pirmadienį atsidūrė ties žlugimo riba – mažesnieji koalicijos partneriai socialdemokratai paragino iš premjero pareigų atsistatydinti Reformų partijos vadovą Taavį Roivą ir nusprendė pradėti konsultacijas dėl naujos daugumos.

„Socialdemokratai pamatė, kad T. Roivas negali priimti Estijai svarbių sprendimų. Po daugybės metų valdžioje Reformų partija nebeturi idėjų“, – pareiškė socialdemokratų vadas Jevgenijus Osinovskis.

Estijos valdančiąją koaliciją 2015 metais Reformų partija sudarė su socialdemokratais ir konservatyvia „Tėvynės“ ir „Res Publica“ sąjunga (IRL).

Premjeru gali būti Centro partijos vadovas

Estijos socialdemokratų partijos (SDE) pirmininkas J. Osinovskis nauju vyriausybės vadovu mato Centro partijos pirmininką Jurį Ratą.

Visuomeninio transliuotojo ERR pokalbių laidoje „Ringvaade“ J. Osinovskis sakė, kad Reformų partijos lyderis T. Roivas prisiims atsakomybę ir atsistatydins.

„Jau nuo penktadienio kai kurie Reformų partijos nariai labai aktyviai siūlė vyriausybės postus Centro partijai ir tai, žinoma, reiškia, kad nėra pasitikėjimo vyriausybe“, – sakė J. Osinovskis.

„Šiandien aš kelis kartus susitikau su ministru pirmininku, ir mes aptarėme, ar dar yra galimybė atkurti pasitikėjimą. Jis prisiekdamas sakė, kad nesidera su niekuo“, – dar pridūrė jis.

J. Osinovskis sakė tikįs, kad premjeras su niekuo nesiderėjo ir yra nuoširdus.

„Tačiau būti vyriausybėje reiškia komandinį darbą, ir jeigu nėra pasitikėjimo komandoje, neįmanoma tęsti (darbo)“, – pažymėjo socialdemokratų partijos pirmininkas.

Centro partijos vicepirmininkas Jaanus Karilaidas pirmadienį sakė, kad keli Reformų partijos politikai teikė bendradarbiavimo pasiūlymus Centro partijai.

T. Roivui atsistatydinti pasiūlė SDE, „Tėvynė“ („Pro Patria“) ir „Res Publica“ sąjungos (IRL) valdybos.

Trijų partijų valdančioji koalicija žlunga dėl vidinio konflikto

Pasak Estijos visuomeninio transliuotojo, socialdemokratų lyderis J. Osinovskis mano, kad jo partijos bendradarbiavimo su Reformų partija žlugimą paskatino ginčai dėl ekonominės, socialinės, švietimo ir regionų politikos.

Perspėjęs, kad Estija „juda kairiosios koalicijos link ir tai yra pavojinga“, vidaus reikalų ministras Hanno Pevkuras, Reformų partijos vicepirmininkas, sakė Estijos visuomeninei televizijai, kad partijos valdyba susirinks anksti antradienį aptarti T. Roivo atsistatydinimo.

„Vyriausybė dabar yra žlugusi, SDE ir IRL abi oficialiai siekia naujų koalicijos derybų su (opozicine) Centro partija jau šįvakar“, – sakė agentūrai AFP estų politologas Ahto Lobjakas.

Parlamente turinti 27 deputatus Centro partija yra antroji pagal dydį politinė partija, populiari tarp etninės rusų mažumos šioje mažoje Baltijos valstybėje.

Ši partija praėjusį savaitgalį išsirinko naują vedlį, 38-erių Juri Ratą, ir ragina jį tapti ministru pirmininku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi