Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.07 19:58

Irako kurdai atakuoja IS laikomą miestą į rytus nuo Mosulo

BNS 2016.11.07 19:58

Irako kurdų pešmergų pajėgos pirmadienį pranešė įžengusios į grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų miestą, esantį netoli Mosulo, ir tikrina namą po namo.

„Apie 6 val. ryto 2016-ųjų lapkričio 7 dieną pešmergų pajėgos pradėjo didelio masto antžeminį puolimą trimis frontais į Bašikos miestą, kad išvarytų iš jo teroristus“, – sakoma pešmergų pranersime.

„Pešmergų pajėgos, visais trimis frontais pirmadienį vakare įžengė į miestą ir pradėjo valyti namą po namo“, – nurodoma pranešime.

Kurdų pajėgos Bašikos miestą, esantį į rytus nuo Mosulo, puola iš šiaurės, rytų ir pietų; šį paskutinį Irake didesnį miestą, IS tvirtovę, šalies pajėgos mūšiais stengiasi atsikovoti.

„Mes esame apsupę (džihadistus) miesto centre jau daugiau kaip dvi savaites“, – sakė naujienų agentūrai AFP pešmergų generolas majoras Bahramas Yassinas.

Bašika yra ne tik kovos su IS laukas, bet ir nesantaikos židinys tarp Irako ir Turkijos dėl pastarosios pajėgų dislokavimo šiame rajone.

Ankara labai nori dalyvauti Mosulo atkariavimo operacijoje, pradėtoje spalio 17 dieną, ir apšaudo iš artilerijos IS pozicijas Bašikos zonoje.

Autonominio kurdų regiono Irake valdžia palaiko glaudžius ryšius su Ankara, bet Turkijos ir Irako federalinės vyriausybės Bagdade santykiuose vis labiau ryškėja įtampa dėl kariuomenių vaidmens.

Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi ne kartą reikalavo, kad Turkija išvestų savo karius iš Irako teritorijos, o aukščiausio lygmens turkų pareigūnai kategoriškai atsisako daryti tai bei nepalankiai atsiliepia apie Irako premjerą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi