Pasaulyje

2021.11.08 11:09

Merkel apie 2015 m. pabėgėlių krizę: Vokietija su ja susitvarkė

BNS2021.11.08 11:09

Kadenciją baigianti kanclerė Angela Merkel sekmadienį parodytame interviu sakė, kad Vokietija susitvarkė su 2015 metų pabėgėlių krize, per kurią į Vokietiją atvyko šimtai tūkstančių žmonių.

Interviu transliuotojo „Deutsche Welle“ A. Merkel buvo paprašyta pakomentuoti pagarsėjusią 2015 m. citatą, kai ji pasakė „Wir schaffen das“ – „galime tai padaryti“ – apie Vokietiją, tuo metu priėmusią precedento neturintį skaičių pabėgėlių.

„Taip, mes tai padarėme. Tačiau sakydama „mes“ turiu galvoje tikrai daug Vokietijos žmonių, padėjusių tai padaryti: daug merų, savanorių ir daugybę tų, kurie vis dar remia savo naujuosius draugus, kaimynus ir bendradarbius", – „Deutsche Welle“ sakė kanclerė.

A. Merkel pripažino, kad „ne viskas vyko taip, kaip turėtų“. Tačiau ji didžiule sėkme laiko tai, kiek pabėgėlių šalis priėmė, daugelis jų dabar nuolat gyvena ir dirba Vokietijoje.

Pabėgėlių krizę ir COVID-19 pandemiją A. Merkel įvardijo kaip „du įvykius, kurie man asmeniškai atrodė sunkiausi“ būnant kanclere. A. Merkel sakė, kad Europos Sąjungai vis dar reikia rasti „bendrą sistemą prieglobsčio ir migracijos problemoms spręsti“ bei sukurti „savireguliuojančią pusiausvyrą tarp kilmės šalių ir tų, į kurias pabėgėliai pirmiausia atvyksta“, kad būtų galima labiau jiems padėti ir kovoti su priežastimis, dėl kurių žmonės bėga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt