Pasaulyje

2016.11.07 18:50

Po mirtinos audros Romos valdžia sulaukė kaltinimų

Daiva Lapėnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.07 18:50

Po sekmadienio audrų Italijoje sostinės Romos valdžia sulaukia vis daugiau kritikos, esą dėl jos aplaidumo liūtys užliejo kone pusę miesto. Tuo metu labiausiai nukentėjo Ladispolio ir Čezano miesteliai. Čia žuvo 2 žmonės.

Krokuvoje viešinti Romos merė Virginia Raggi sakė, kad daugiausia padarinių vėjas pridarė šiaurinėje sostinės dalyje, kur išvertė apie 70 medžių, plėšė stogus, o liūtis apsėmė gatves, metro stotis ir pastatus.

Tačiau didžiausią žalą patyrė apie pusšimtį kilometrų į rytus nuo sostinės nutolęs Tirėnų jūros pakrantėje įsikūręs Ladispolio miestelis. Čia praūžęs tornadas ne tik plėšė stogus, išvartė medžius,netgi tvoras bei sienas, bet ir nusinešė vieno žmogaus gyvybę.

Dar vienas žmogus žuvo šiauriau esančiame Čezano miestelyje. Medikų pagalbos prireikė 22 sužeistiems žmonėms.

Italijos aplinkos apsaugos ministras Gianas Luca Galletti pareiškė, kad pusė Romos galėjo ir neatsidurti po vandeniu, jei tik administracija būtų kokybiškai vykdžiusi elementarią vandens nuotekų sistemos ir augmenijos priežiūrą.

Kaltinimų Romos savivaldybė sulaukė ir iš vartotojų teises ginančių asociacijų, kurios pareikalavo pateikti prevencijos darbų ataskaitą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.