Pasaulyje

2021.11.06 14:10

JT Saugumo Taryba paragino paskelbti paliaubas Etiopijoje

BNS2021.11.06 14:10

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį paragino paskelbti paliaubas Etiopijoje ir išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl kautynių suintensyvėjimo konflikto krečiamos šalies šiaurėje.

„Saugumo Tarybos narės išreiškė gilų susirūpinimą dėl karinių susirėmimų šiaurės Etiopijoje plėtimosi ir intensyvėjimo“, – sakoma bendrame pranešime.

„Jos toliau ragina nutraukti kovos veiksmu ir susitarti dėl tvarių paliaubų, taip pat sukurti sąlygas pradėti įtraukų Etiopijos nacionalinį dialogą šiai krizei išspręsti“, – pridūrė Saugumo Taryba.

Šio JT organo 15-ai narių sunkiai sekėsi susitarti dėl bendros pozicijos konflikto Etiopijoje atžvilgiu. Naujausias pareiškimas buvo paskelbtas, kai šiaurinio Tigrėjaus regiono sukilėliai pagrasino pradėti puolimą, siekdami užimti sostinę Adis Abebą, toliau vystantis jau metus besitęsiančiam konfliktui.

Saugumo Taryba taip pat išreiškė susirūpinimą dėl humanitarinės padėties ir nacionalinio stabilumo bei „patvirtino savo stiprų įsipareigojimą Etiopijos suverenitetui, politinei nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir vienybei“.

Penktadienį planuotas Saugumo Tarybos viešas posėdis buvo atidėtas iki pirmadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt