Pasaulyje

2016.11.07 09:50

Popiežius mišios: ragino gerinti nuteistųjų laikymo sąlygas

Popiežius Pranciškus sekmadienį Šventojo Petro bazilikoje aukojo specialias Gailestingumo jubiliejaus mišias, skirtas paskelbti gailestingumo žinią nuteistiesiems visame pasaulyje. Šventasis tėvas paragino pasaulį pagerinti įkalintų žmonių laikymo sąlygas. Šiose mišiose dalyvavo kiek daugiau nei tūkstantis kalinių.

Žalius drabužius vilkėjęs popiežius Pranciškus laikė mišias nuteistiesiems iš dvylikos šalių, jų šeimos nariams bei kalėjimų kapelionams ir kalėjimuose dirbantiems savanoriams. Šiais metais Katalikų bažnyčia mini gailestingumo jubiliejų, kuris baigsis šį mėnesį. Šventasis tėvas sako, kad visi mes darome klaidų ir nė vienas nesame apsaugotas nuo kalėjimo.

„Leiskite jums papasakoti. Kiekviena kartą, kai ateinu į kalėjimą savęs paklausiu: „O kodėl ne aš esu čia?“ Visi turime galimybę padaryti klaidų, visi. Ir visi esame padarę klaidų. Tačiau egzistuoja tokia veidmainystė – mes nemanome, kad žmonės gali pasitaisyti, mes netikime reabilitacija ir reintegracija į visuomenę“, – sakė popiežius Pranciškus.

Tapęs popiežiumi Pranciškus ėmėsi misijos skatinti užuojautą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms: neturtingiesiems, ligoniams, pagyvenusiems žmonėms, migrantams ir kaliniams. Jis ragino vyriausybes ieškoti galimybių, kaip šiais metais daliai kalinių dovanoti amnestiją arba bent pagerinti įkalinimo sąlygas. 

Vėliau Šventasis tėvas, skaitydamas pamokslą Šventojo Petro aikštėje susirinkusiems tikintiesiems, pasidžiaugė Paryžiaus klimato kaitos susitarimo vykdymu.

„Prieš dvi dienas įsigaliojo Paryžiaus klimato kaitos susitarimas. Šis ypač svarbus proveržis rodo, kad žmonija gali dirbti kartu, kad apsaugotų vieni kitus. Taip pat parodyti, kad mūsų ekonomika, padedama žmonių, gali kurti taiką ir teisingumą“, – teigė popiežius.

Kitą savaitgalį popiežius organizuoja renginį atstumtiesiems. Tai yra socialiai nušalintiems žmonėms ir benamiams. Tai bus paskutinis renginys prieš jubiliejinių metų pabaigą.