Pasaulyje

2016.11.07 09:49

Sirijoje pradedant naują karinę operaciją, pirmiausiai stengiamasi izoliuoti Raką

BNS 2016.11.07 09:49

Sirijoje per pirmąjį naujos karinės operacijos etapą stengiamasi izoliuoti grupuotės „Islamo valstybė“ (IS, ISIL) faktinę sostinę Raką, ir tik vėliau surengti šio miesto puolimą, sakė sekmadienį vienas JAV pareigūnas.

„Mes pirmiausiame pasistengsime izoliuoti Raką, kad parengtume placdarmą lemiamam miesto šturmui, jo išlaisvinimui“, – sakė naujienų agentūrai AFP vienas pavardės prašęs neskelbti amerikiečių pareigūnas, kai JAV remiamas kurdų ir arabų aljansas pradeda Rakos puolimą.

Jis paaiškino, kad Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) „yra partneriška jėga, galinti greičiausiai pradėti veikti Rakai izoliuoti, ir mes esame įsitikinę, kad kovotojų iš vietinių gyventojų įtraukimas yra palanki aplinkybė, kuria SDF prisideda“.

„Šioms operacijoms toliau vystantis, mes tęsime planavimą su savo sąjungininkais ir partneriais, kaip visiškai išvaduoti Raką ir kas laikys tą teritoriją, kad ISIL negrįžtų“, – sakė jis.

Amerikietis palygino Rakos operaciją su kruopščiai parengtų kelių etapų planu atkovoti IS kovotojų Irako šiaurėje užimtą Mosulo miestą.

„Mes ruošiamės toliau spausti ILSI Rakoje lygia greta su pagrindinėmis Irake vykstančiomis operacijomis“ – pridūrė JAV pareigūnas.