Pasaulyje

2021.11.04 21:46

PSO vadovas sukritikavo pelno siekiančius COVID-19 vakcinų gamintojus

ELTA2021.11.04 21:46

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas ketvirtadienį pažėrė griežtos kritikos vakcinų nuo COVID-19 gamintojams, skurdesnėms šalims sunkiai vejantis turtingesnes skiepijant savo gyventojus.

Jie turėtų teikti pirmenybę skiepų programai „Covax“, o ne „savo akcininkų pelnui“, Ženevoje pareiškė T. A. Ghebreyesusas.

Nors labiau nepasiturinčios šalys, pasak jo, sudaro 9 proc. pasaulio populiacijos, jos iki šiol gavo tik 0,4 proc. visų vakcinų atsargų. T. A. Ghebreyesusas teigė girdėjęs daugybę pasiteisinimų dėl tokios padėties, įskaitant tai, kad kai kurių šalių vakcinacijos kampanijos dar nėra parengtos. Tačiau taip yra vos keliose pasaulio šalyse, pridūrė jis.

Gamintojai taip pat teigia, kad šios šalys nėra užsisakiusios vakcinų, tačiau PSO vadovas pabrėžė, kad, užuot pirkusios dozes, jos kliaunasi „Covax“ schema. „Savo vaidmens nevaidina gamintojai“, – teigė jis.

T. A. Ghebreyesusas paragino gamintojus nutraukti prekybą savo preparatais šalyse, kurios jau paskiepijusios daugiau kaip 40 proc. savo gyventojų, ir atnaujinti ją tuomet, kai su „Covax“ pagalba ir kitos šalys galės pasiekti 40 proc. skiepijimo lygį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt