Pasaulyje

2016.11.05 18:47

Maskva tikisi JAV oficialaus atsakymo dėl kibernetinių atakų prieš Rusiją

BNS 2016.11.05 18:47

Amerikos žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie JAV kariuomenės įsilaužėlius, kuriems esą pavyko rasti prieigą prie Rusijos telekomunikacijų ir elektros tinklų sistemų, Rusijos užsienio reikalų ministerija tikisi sulaukti oficialaus atsakymo iš Vašingtono.

„Dėl pastarojo meto pranešimų žiniasklaidoje apie amerikiečių kariškių įsilaužėlius, prasiskverbiančius į Rusijos telekomunikacijų ir elektros tinklus, taip pat į „Kremliaus valdymo sistemas“, tikimės atsakymo su šios informacijos teisiniu įvertinimu iš JAV vyriausybės struktūrų, įskaitant Baltuosius rūmus ir Valstybės departamentą“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Oficialaus atsakymo iš Amerikos administracijos nebuvimas leis manyti, kad Jungtinėse Valstijose egzistuoja valstybinis kibernetinis terorizmas. Jeigu grasinimai, skelbiami per Amerikos žiniasklaidą, bus įvykdyti, Maskva turės visas teises pareikšti atitinkamas pretenzijas Vašingtonui“, – sakė ji.

JAV televizija „NBC News“, remdamasi vienu aukšto rango žvalgybos pareigūnu, pranešė, kad JAV kariuomenės įsilaužėliai prasiskverbė į Rusijos elektros tinklus, telekomunikacijų tinklus ir Kremliaus valdymo sistemas, todėl šie tapo neapsaugoti nuo atakų, jeigu būtų panaudoti slapti Amerikos kibernetiniai ginklai.

Pasak šaltinio, atakos būtų surengtos, jeigu JAV nuspręstų, kad jos yra būtinos.

„JAV skverbiasi į Rusijos kontrolės sistemas svarbiose srityse“, – pranešė televizija, kuri taip pat nurodė, kad „kibernetiniai ginklai turės būti panaudoti tik reikšmingos atakos prieš JAV rinkimus atveju“.