Pasaulyje

2016.11.05 15:48

D. Trumpas paragino JAV rinkėjus atsikratyti Clintonų

BNS2016.11.05 15:48

JAV rinkėjams laikas pasakyti „sudie“ Hillary ir Billui Clintonams, šeštadienį pareiškė Donaldas Trumpas per savo pirmąjį savaitinį radijo kreipimąsi Respublikonų partijos vardu, nors ja konfliktuoja nuo pat prezidento rinkimų kampanijos pradžios.

„Laikas užversti istorijos knygas apie Clintonus ir pradėti naują šviesų skyrių, didžiausią dėmesį skiriant nuostabiems mūsų šalies piliečiams“, – sakė D.Trumpas, likus vos trims dienoms iki antradienį įvyksiančių JAV prezidento rinkimų, kuriuose jis varžysis su demokratų kandidate H. Clinton.

„Prašau jūsų balso ir jūsų pagalbos išrenkant respublikonų daugumą Kongrese, kad pagaliau galėtume pakeisti šią sugedusią sistemą ir padarytume Ameriką vėl didžią. Ir kai sakau „didžią“, turiu omenyje „didžią kiekvienam“, – sakė D. Trumpas.

D.Trumpas pakalbėjo pagrindinėmis savo kampanijos temomis, tokiomis kaip pažadai sukurti 25 mln. darbo vietų, sumažinti mokesčius vidurinei klasei, atšaukti prezidento Baracko Obamos pastangomis įvykdytą sveikatos apsaugos sistemos reformą, sustabdyti neteisėtą imigraciją ir sugrąžinti iš užsienio JAV darbo vietas.

„Pastaruosius 17 mėnesių važinėjau po šią šalį ir susitikau su nuostabiais mūsų šalies žmonėmis. Jų viltys tapo mano viltimis, o jų svajonės tapo mano svajonėmis“, – sakė jis.

„Tai ne vien kampanija, tai – judėjimas. Tai kartą gyvenime pasitaikanti proga susigrąžinti mūsų vyriausybę iš (finansinių) donorų ir specialiųjų interesų bei sugrąžinti valdžią jums, Amerikos žmonės“, – pridūrė D. Trumpas.

D. Trumpas pirmą kartą sakė šeštadieninį Respublikonų partijos kreipimąsi, o šios laidos yra partijos atsakas į B. Obamos per radiją ir internetu kas savaitė skelbiamoms kalboms.

D. Trumpo santykiai su Respublikonų partijos lyderiais yra įtempti – daugelis jų atšaukė savo palaikymą kandidatui dėl paskelbto įrašo, kuriame jis nesirinkdamas žodžių giriasi, kad būdamas įžymybė gali nevaržomai grabinėti moteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt