Pasaulyje

2016.11.04 19:40

Prancūzijos pareigūnai po „Džiunglių“ ėmėsi sostinės migrantų stovyklos

BNS 2016.11.04 19:40

Šimtai prancūzų policininkų penktadienį valė didžiulę migrantų stovyklą šiaurės rytinėje Paryžiaus dalyje, demonstruodami valdžios ryžtą perkelti pabėgėlius iš miesto gatvių į pabėgėlių prieglaudas.

Maždaug 3 800 žmonių, įsikūrusių sostinės Stalingrado rajone, evakuacija prasidėjo praėjus kiek mažiau nei dviems savaitėms po liūdnai pagarsėjusios „Džiunglių“ stovyklos išardymo šiauriniame Kalė uostamiestyje.

Auštant atvažiavę pareigūnai sostinėje žadino palapinėse arba tiesiog ant čiužinių po metropoliteno viaduku įsikūrusius žmones vos už 15 minučių kelio pėsčiomis „Gare du Nord“ geležinkelio stoties.

Stalingrado rajonas kaip magnetas traukia migrantus, todėl policijos pareigūnai jau ne kartą bandė likviduoti be leidimo čia atsiradusią pabėgėlių stovyklą, tačiau po kelių dienų ji ir vėl atsirasdavo.

Dabar, likus šešiems mėnesiams iki rinkimų, socialistų prezidentas Francois Hollande`as sako, kad yra pasiruošęs išvežti pabėgėlius iš miestų gatvių ir kad Prancūzija turi geriau juos priimti.

„Mes turime spręsti šią problemą. Jų (gyvenimo) sąlygos yra gėdingos, nepakenčiamos“, – sakė ministras pirmininkas Manuelis Vallsas penktadienį žurnalistams.

Tuo metu vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve`as patikino, kad „nėra jokios humanitarinės problemos Kalė (uoste), nėra ir Paryžiuje“.

Nors kai kurie aktyvistai sveikina politikų ryžtą spręsti užsisenėjusią problemą, jie pabrėžia, kad Prancūzija per daug lėtai reaguoja į krizę, kuri per pastaruosius dvejus metus labai paaštrėjo.

Prancūzija atsilieka nuo kitų šalių, ypač Vokietijos, aprūpindama pabėgėlius gyvenamąja vieta.

Paryžiaus merė Anne Hidalgo pranešė apie pirmos mieste pabėgėlių paskirstymo stovyklos, kurioje galės prisiglausti 400 žmonių, įkūrimą. Ji turėtų atsidaryti šį mėnesį nenaudojamame geležinkelio traukinių depe šiaurinėje sostinės dalyje.