Pasaulyje

2016.11.04 16:12

Sirijos opozicijos kovotojai nesirengia trauktis iš Alepo

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, BNS, LRT.lt2016.11.04 16:12

Sirijos opozicijos kovotojai greičiausiai nepaklus raginimams pasišalinti iš Alepo miesto po to, kai Maskva ir Basharo al-Assado režimas paskelbė pradedantys 10-ies valandų paliaubas. Teigiama, kad civilių evakuacijai suformuoti specialūs koridoriai, tačiau sukilėliai savo ruožtu tikina, jog, net ir norėdami, saugiai pasišalinti negalėtų. Penktadienį taip pat pranešta apie sukilėlių paleistas raketas šiame koridoriuje.

Rusija ir jos remiamas Sirijos režimas ugnį nutraukia, anot jų, siekiant išvengti nereikalingų aukų. Tačiau opozicinės grupuotės įtvirtinimų Alepe palikti neketina, teigdamos, jog pasinaudojusios evakuacijos koridoriais greičiausiai būtų suimtos vyriausybinių pajėgų.

Maskvos ir Damasko teigimu, dešimties valandų ugnies nutraukimas yra paskutinis šansas sukilėliams atsitraukti iš kovos lauko. Šie savo ruožtu suintensyvino veržimąsi vakarinėje miesto dalyje tam, kad pralaužtų apsiaustį.

Penktadienį popiet Sirijos valstybinė televizija pranešė, kad Sirijos sukilėliai raketomis apšaudė vieną iš aštuonių evakuacijos iš opozicijos užimtos rytinės Alepo dalies koridorių.  Televizijos paskelbtame svarbiame pranešime sakoma, kad raketomis buvo apšaudytas į šiaurę nuo susiskaldžiusio miesto vedantis „Castello“ kelias.

Raketos skeveldra sužeidė kito Sirijos televizijos kanalo reporterį, nurodoma pranešime.

Tuo metu Vašingtonas ir Londonas prognozuoja, kad šį savaitgalį arba kitos savaitės pradžioje rusų aviacijos antskrydžiai turėtų ypač sustiprėti, naudojantis tuo, jog iki Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų bus likusios vos kelios dienos.

Alepo mieste vis dar įstrigę apie 250 tūkst. civilių, kasdien susiduriančių vandens ir medicininių priemonių trūkumu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt