Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.09 10:38

ES pagerbė M. Thatcher už jos nuopelnus

ELTA 2013.04.09 10:38

Europos Komisijos prezidentas Jose Manuel Barroso atidavė pagarbą buvusiai Didžiosios Britanijos premjerei Margaret Thatcher už jos nuopelnus Europos Sąjungos (ES) plėtrai, praneša „EUbusiness“.

Europos Komisijos prezidentas Jose Manuel Barroso atidavė pagarbą buvusiai Didžiosios Britanijos premjerei Margaret Thatcher už jos nuopelnus Europos Sąjungos (ES) plėtrai, praneša „EUbusiness“.

Pareikšdamas užuojautą britų vyriausybei dėl 87-erių M. Thatcher mirties, ištikus insultui, J. M. Barroso teigė, kad ji buvo „atsargi veikėja ES, kuri bus prisimenama už savo nuopelnus bei pareikštas abejones dėl mūsų bendro projekto“.

„Mane labai nuliūdino žinia apie baronienės M. Thatcher (...), be abejonės, svarbios valstybės veikėjos, mirtį, – teigė buvęs Portugalijos ministras pirmininkas J. M. Barroso. – Ji pasirašė Suvestinį Europos aktą (SEA) ir padėjo sukurti bendrą Bendrijos rinką. Ji buvo pagrindinė veikėja į Europos šeimą įtraukiant Vidurio ir Rytų Europos valstybes, kurios buvo už geležinės uždangos (...). Didžioji Britanija, valdant M. Thatcher, labai rėmė ES išplėtimą“.

Tačiau J. M. Barroso užsiminė ir apie dabartinius sunkumus tarp ES ir M. Thatcher  įpėdinio ministro pirmininko Davido Camerono, kuris nori surengti referendumą dėl Britanijos narystės ES sąlygų, tikėdamasis apriboti Briuselio valdžią.

Europos Parlamento pirmininkas, Vokietijos socialistas Martinas Schulzas, taip pat pagerbė M. Thatcher kaip „istorinės svarbos asmenybę“ bei užsiminė apie „akivaizdžius politinius skirtumus“.

Anot jo, M. Thatcher „valdymo pradžioje buvo atsidavusi europietė, kuri pasirašė ir ragino įgyvendinti SEA, kuris pakeitė ES bendrą rinką“. „Nesvarbu, ar pritariama jos politikai, ar ne, M. Thatcher parodė, kad politika turi galios pokyčiams“.

Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy pridūrė, kad M. Thatcher buvo „nepaprasta asmenybė“, kuris liks istorijoje kaip „transformacijos jėga Jungtinėje Karalystėje bei taip pat svarbi veikėja kuriant Europos darbotvarkę“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi