Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.09 09:52

B. Obama ragino Kongresą balsuoti dėl ginklų kontrolės įstatymo

ELTA 2013.04.09 09:52

JAV prezidentas Barackas Obama ragino parlamentarus balsuoti dėl ginklų kontrolės įstatymo, kuris įstrigo Kongrese, skelbia BBC.

JAV prezidentas Barackas Obama ragino parlamentarus balsuoti dėl ginklų kontrolės įstatymo, kuris įstrigo Kongrese, skelbia BBC.

Kalbėdamas Konektikute, kur gruodį ginkluotas užpuolikas pradinėje mokykloje nužudė 26 žmones, įskaitant 20 vaikų, B. Obama teigė, kad gyventojai turi reikalauti, jog būtų imtasi veiksmų.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma amerikiečių pasisako už karinių ginklų draudimą ir kitas ginklų kontrolės priemones.

Tačiau ginklų teisių grupės, įskaitant Nacionalinę ginklų turėtojų asociaciją, daro spaudimą politikams dėl šio įstatymo projekto.

„Diena, kurią išgyveno Njutaunas, buvo sunkiausia mano vadovavimo diena, – savo kalboje Hartforde sakė B. Obama. – Jeigu mes neatsakysime į tai, tai bus ir mano sunkiausia diena“.

Remiantis naujienų agentūros AP pranešimais, B. Obama tramdė ašaras kalbėdamas apie sūnaus netekusią Njutauno gyventoją Nicole Hockley.

„Jeigu yra bent vienas dalykas, kurį galime padaryti, kad tėvui nereiktų laidoti savo vaiko, argi neverta dėl to kovoti“, – sakė B. Obama.

Prezidentas ragino balsuoti dėl trijų ginklų kontrolės priemonių – draudimo įsigyti naujas didelės talpos šaudmenų dėtuves, karinius pusiau automatinius ginklus ir privalomai tikrinti visų ginklų pirkėjus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi