Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.03 20:34

Lenkijoje nedarbo lygis ypač žemas, bet migrantų priimti neskuba

Lenkijoje rugsėjo mėnesį registruotas rekordiškai mažas nedarbas, tokių rodiklių nebūta 25-erius metus. Atrodytų, šalis galėtų priimti ekonominių migrantų, bet sutinka įsileisti tik iš kaimyninės Ukrainos, pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir toliau nepageidaujami. Be to, Lenkijos vyriausybė bijo, kad Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos į tėvynę ims grįžti britų salose gyvenantys lenkai.

8,3 proc. – tokio nedarbo lygio Lenkijoje nebūta nuo 1991-ųjų. Pietiniame Silezijos regione darbo neturi dar mažiau – pusseptinto procento gyventojų, nors teko uždaryti anglių kasyklas, sunkiosios pramones įmones, bet analitikai sako – atsakymo reikia ieškoti Vokietijoje, Britanijoje, Nyderlanduose, kur dirba migrantai iš Silezijos.

Tačiau daug jų gali grįžti, jeigu su Britanija nepavyks suderėti dėl laisvo judėjimo, viena viltis, kad ieškos darbo kitose ES šalyse.

Lenkijos migracijos tarnyba vien per devynis šių metų mėnesius sulaukė 70 tūkstančių migrantų ir Ukrainos prašymų gauti leidimą gyventi. Silezijoje siūloma 57 tūkstančius naujų darbo vietų, bet anoniminė apklausa rodo, kad nedaug darbdavių norėtų priimti užsieniečius. Viešai skelbia ką kita.

„Mano nuomone, gera ekonomikos būklė truks vidutiniškai dar dvejus ar trejus metus. Apie tolesnę perspektyvą neverta kalbėti, kol nežinome, kokiomis sąlygoms Britanija paliks Europos Sąjungą“, – sako ekonomistas Jaroslawas Wasowiczius.

Nežinant sunku spėlioti, kiek liks laisvų darbo vietų, ir kiek jų gali atitekti migrantams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi