Pasaulyje

2016.11.03 19:23

Kuo JAV prezidento rinkimuose svarbus Ohajo gyventojų balsas

JAV skaičiuojamos paskutinės dienos iki prezidento rinkimų. Donaldas Trumpas, apklausų duomenimis, pasivijo arba net ima lenkti Hillary Clinton. Svarbu tai, kad jis išsiveržė Floridoje, Ohajuje ir sumažino atsilikimą Šiaurės Karolinoje bei Virdžinijoje.

Kas laimi Ohajuje, beveik visada ir patenka į Baltuosius rūmus. LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas primena, kad prezidentą JAV renka valstijos, balsai skaičiuojami valstijų mastu. Iš 50 valstijų maždaug 40 dėl laimėtojo jau būna apsisprendusios, nes yra garantuota demokrato arba respublikono persvara.

Iš 10 svyruojančių valstijų Ohajas yra viena pagrindinių, ir įdomu tai, kad šios valstijos gyventojai visada balsuoja taip, kaip visa šalis.

Atrodo, kad D. Trumpas užsitikrina pranašumą Ohajuje, bet to nepakanka, jei jis nori tapti šalies lyderiu. Jam reikia nugalėti ir Floridoje, Pensilvanijoje, Šiaurės Karolinoje ir kitose valstijose. Tuo metu jo konkurentė jau turi daugumą Rinkikų kolegijoje arba yra visiškai netoli jos, todėl H. Clinton pralaimėjimas Ohajuje nebūtų lemtingas.

Išsamiau apie JAV rinkimų prognozes – įraše.