Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.03 11:30

Kanados policija sekė mažiausiai 7 žurnalistų telefonus

BNS 2016.11.03 11:30

Kanados žurnalistų, kurių telefonus sekė policija, skaičius trečiadienį išaugo iki septynių, pasirodžius naujausiems patvirtinimams, kad pareigūnai klausėsi žurnalistų pokalbių.

Dienraščio „La Presse“ žurnalistas Patrickas Lagace`as pirmadienį sakė sužinojęs, kad Kvebeko provincijos policija rinko duomenis apie jo pokalbius telefonu pirmaisiais šių metų mėnesiais. Taigi jo vardas prisidėjo prie penkių kitų žinomų žurnalistų, ir dar vieno, kurio tapatybė nežinoma, sąrašo.

Policija stebėjo P. Lagace`o buvimo vietą naudodami jo „iPhone“ GPS palydovinės navigacijos sistema bei sužinojo tapatybes asmenų, su kuriais jis tuo laikotarpiu kalbėjosi telefonu arba susirašinėjo žinutėmis, nurodė televizija CBS.

Visuomeninis transliuotojas taip pat pranešė, kad policija patvirtino sekusi trijų jo žurnalistų telefonus, tarp jų – įžymaus ryto laidų vedėjui Alainui Graveliui.

Sąraše taip pat yra ir dienraščio „Le Journal de Montreal“ žurnalistas bei „La Presse“ korespondentas parlamente.

Paaiškėjus šiai informacijai įsiplieskė dideli pareigūnų, spaudos laisvės gynėjų ir pačios žiniasklaidos protestai. Grupė redaktorių antradienį paskelbė viešą laišką, raginantį vyriausybę saugoti žurnalistų teisę neatskleisti savo šaltinių.

Premjeras Justinas Trudeau trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė „gina spaudos laisvę“ ir kad jis padarysiąs viską, jog ši laisvė būtų užtikrinta.

Tačiau vyriausybės vadovas pridūrė, kad turįs palaukti besitęsiančių diskusijų dėl šios problemos tarp Monrealio miesto valdžios ir policijos rezultatų prieš darydamas kokias nors išvadas apie slaptą klausymąsi.

P. Lagace`as sakė, kad policija jam pranešė turinti leidimą sekti jo telefoną, nes jie mano, kad jis gaunąs informacijos iš asmens, atsidūrusio teisėsaugos tyrimo akiratyje, pranešė CBS.

Tačiau šią istoriją pirmasis paskelbė kitas leidinys, todėl P. Lagace`as daro išvadą, kad tyrimas iš tikrųjų buvo menkai tepridengtas bandymas išsiaiškinti, kas iš policijos departamento darbuotojų yra jo šaltinis, nurodė transliuotojas.

Kvebeko vietos valdžia antradienį paskelbė vidinį trijų pagrindinių policijos departamentų patikrinimą ir pasmerkė teismo įgaliotą žurnalistų telefonų duomenų stebėjimą.

Monrealio meras Denisas Coderre`as sakė, kad jis pasitiki miesto policijos vadu Philippe`u Pichet, nors šis ir leido šnipinėti žurnalistų telefonus, prisidengdamas būtinybe „vykdyti teisingumą“.

„Aš juo pasitikiu ir nebus jokio viešo nulinčiavimo“, – pareiškė meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi