Pasaulyje

2016.11.03 09:19

JAV rinkimų karštinė: H. Clinton rado priežastį, kodėl pralaimi D. Trumpui

DELFI.lt2016.11.03 09:19

Antradienį, lapkričio 1 d., paskelbti naujausios apklausos rezultatai leido Donaldui Trumpui pasidžiaugti savo rinkiminės kampanijos sėkme, o iš Hillary Clinton stovyklos pasigirdo nuomonių apie neva realybės neatspindinčius duomenis, rašo politico.com.

Kaip rodo pastarosios televizijos kanalo „ABC News“ ir dienraščio „The Washington Post“ atliktos apklausos, milijardierių iš Manhatano ir buvusią JAV valstybės sekretorę skiria vos vienas procentas balsų.

Anot vyriausiosios H. Clinton patarėjos, šios apklausos duomenys neatitinka jokių kitais šaltiniais gautų rezultatų. Antradienį ji pareiškė, kad informacija veikiausiai klaidinga.

Kaip rodė prieš savaitę paskelbti apklausos rezultatai, D. Trumpas nuo H. Clinton atsiliko per 12 pozicijų. Tokią D. Trumpo kampanijos nesėkmę lėmė Respublikonų partijos kandidatui mesti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo ir paviešintas 2005-aisiais metais padarytas įrašas, kuriame užfiksuota, kaip D. Trumpas nevengdamas vulgarių išsireiškimų kalba apie tai, kad jo statusas leidžia seksualiai priekabiauti prie moterų nepatiriant jokių neigiamų pasekmių.

Scanpix/AFP nuotr.

Vis dėlto D. Trumpo kampanijai pavyko atsikovoti prarastas pozicijas ir sumažinti atsilikimą, nes H. Clinton tenka įveikti sunkumus, susijusius su naujienomis apie kitąmet planuojamas didinti sveikatos draudimo išmokas vykdant dabartinio prezidento Baracko Obamos inicijuotą sveikatos apsaugos reformą, be to, kasdien pasirodo informacijos apie el. laiškus, nutekintus iš asmeninės kampanijos pirmininko el. pašto paskyros.

Penktadienį H. Clinton rinkiminei kampanijai buvo suduotas bene skaudžiausias iš pastaruoju metu patirtų smūgių: FTB direktorius Jamesas Comey pranešė, kad tyrimų biuras ketina išanalizuoti daugiau el. laiškų, kurie gali būti laikomi įrodymais tiriant H. Clinton asmeninio el. pašto serverio naudojimą einant JAV valstybės sekretorės pareigas.

Ar paviešinta informacija, apie kurią kalbėjo J. Comey, turės įtakos balsuotojų apsisprendimui, dar neaišku. POLITICO skelbiamais nuomonių tyrimo įmonės „Morning Consult“ apklausos, atliktos iš karto po FTB direktoriaus pranešimo, duomenimis, H. Clinton per 3 pozicijas lenkia D. Trumpą. Tokį pat pranašumą demokratų kandidatė turėjo ir prieš J. Comey pareiškimą apie papildomų el. laiškų peržiūrą.

Scanpix/AFP nuotr.

Vyriausioji H. Clinton patarėja spaudos atstovams pasakė, kad buvusios JAV valstybės sekretorės kampanijos organizatoriai numatė, kad kova taps aršesnė ir po trečiųjų prezidento rikimų debatų skirtumas tarp kandidatų sumažės. Demokratų kandidatės komandai tenka pripažinti, kad milijardierius iš Manhatano vejasi H. Clinton. Vis dėlto nėra įrodymų, kad J. Comey pareiškimas būtų labai pakeitęs ligšiolines tendencijas.

„Kova tapo labiau įtempta, bet to ir tikėjomės“.

Vis dėlto nėra pagrindo teigti, kad FTB vykdomas tyrimas turi įtakos. Vidinių tyrimų duomenų atskleisti neketinu. Manome, kad užimame stabilias pirmaujančias pozicijas visos šalies mastu“, – sakė patarėja.

H. Clinton kampanijos tvirtinimas, kad ABC ir „The Washington Post“ apklausos rezultatai klaidinantys, sutampa su buvusio JAV Atstovų rūmų pirmininko Newto Gingricho „Twitter“ paskelbtoje žinutėje išreikšta nuostata.

Žinutėje rašoma: „The Washington Post“ ir ABC apklausos duomenys absurdiški. D. Trumpas negalėjo pakilti 13 pozicijų per 8 pastarąsias dienas. Jis NIEKADA neatsiliko per 12 pozicijų. Apklausos duomenys yra niekiniai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.