Pasaulyje

2021.10.29 16:30

Tarp iš Lenkijos į Vokietiją neteisėtai atvežtų migrantų – negyvo irakiečio kūnas

atnaujinta 18.33
BNS2021.10.29 16:30

Vokietijos policija penktadienį pranešė aptikusi negyvą irakietį tarp maždaug 30 žmonių, įtariama, neteisėtai pervežtų per sieną su Lenkija.

32 metų vyras buvo jau „kelias valandas“ miręs, kai policija penktadienio rytą prie Šepstalio Saksonijoje surado grupę žmonių šalia furgono.

42 metų turkų kilmės vairuotojas pabėgo iš įvykio vietos ir slapstosi, nurodė policija. Kitos transporto priemonės vairuotojas, įtariamas padėjęs neteisėtos imigracijos tarpininkui, 48-erių turkų kilmės vyras, buvo sulaikytas.

Pastaraisiais mėnesiais Vokietijoje padaugėjo neteisėtų migrantų, atvykstančių į šalį iš Lenkijos, daugiausia per Baltarusiją.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Tūkstančiai migrantų buvo atvilioti į Baltarusiją siūlant nemokamas turistines vizas ir tyčia dezinformuojant žmones, kad jie gali gauti prieglobstį ES neteisėtai kirtę sienas į kaimynines šalis Lenkiją, Lietuvą bei Latviją.

Pasak vokiečių valdžios institucijų, nuo metų pradžios į Vokietiją per Lenkiją pateko daugiau nei 6 100 neteisėtų migrantų.

Vokietijos pareigūnų teigimu, vien spalį į Vokietiją iš Lenkijos per Baltarusiją pateko 4 890 neteisėtų migrantų. Nuo metų pradžios šis skaičius siekia maždaug 7 300.

Penktadienį policijos atstovas sakė, kad atvykstančiųjų skaičiaus mažėjimo „šiuo metu nematyti“.

Siekdamas susidoroti su antplūdžiu, Berlynas šią savaitę sugriežtino sienų su Lenkija kontrolę, o vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) pasiuntė į pasienį 800 papildomų policijos pareigūnų.

Trečiadienį H. Seehoferis sakė, kad šią savaitę pirmą kartą per daugelį metų per vieną dieną atvyko daugiau nei 1 000 migrantų.

„Jei tai ekstrapoliuosite į mėnesį, pamatysite, kad reikia skubiai imtis veiksmų“, – sakė jis televizijai „Bild“.

Praėjusį šeštadienį buvo suimtas įtariamas neteisėtos imigracijos tarpininkas, kai netoli sienos su Lenkija buvo aptiktas furgonas su 31 neteisėtu migrantu iš Irako.

Sekmadienį policija išvaikė maždaug pusšimtį aktyvistų iš radikalios ultradešiniųjų grupės „Trečiasis kelias“ (Der III. Weg), raginusios savo narius susirinkti ir imtis veiksmų prieš migrantus, bandančius patekti į šalį per sieną su Lenkija.

Vokietijos vyriausybė penktadienį pareiškė, kad „atsakomybė už šios krizės sprendimą aiškiai tenka Minskui“, pakartodama Berlyno poziciją, kad Baltarusija išnaudoja pabėgėlius „kaip politinio spaudimo priemonę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt