Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.02 15:15

Britų žvalgybos vadas įspėja apie teroro išpuolių galimybę šalyje

Didžiosios Britanijos žvalgybos vadovas Andrew Parkeris, kalbėdamas dienraščiui „The Guardian“, įspėjo apie teroro išpuolių galimybę šalyje. Tai –pirmas kartas per daugiau nei šimtą metų, kai šios tarnybos vadas davė interviu žiniasklaidai.

Terorizmas, paremtas iškreipta ideologija, išlieka viena didžiausių grėsmių tiek Vakarams, tiek kitoms išsivysčiusioms valstybėms, interviu teigia Didžiosios Britanijos kontržvalgybos vadovas. Daugiau nei tris dešimtmečius agentūroje dirbantis A. Parkeris teigia, kad šiuo metu terorizmo pavojus šalyje – aukščiausias per visa jo karjerą. Tačiau jis akcentuoja, kad galimų išpuolių skaičius šalyje yra kontroliuojamas, o per trejus metus suskaičiuojama 12 tokių atvejų.

Kontržvalgybos vadovas tarp kitų grėsmių Didžiajai Britanijai įvardijo ir užsienio valstybių keliamą pavojų. A. Parkeris teigia, kad daugiausia nerimo kelia Rusija, kuri Europoje naudoja tiek karinę jėgą, tiek propagandą ir kibernetines atakas, kad pasiektų savo užsienio politikos tikslus.

Didžiosios Britanijos kontržvalgybos agentūra įkurta prieš Pirmąjį pasaulinį karą, norint išsiaiškinti galimą Vokietijos karių šnipinėjimą Britanijos laivyne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi