Pasaulyje

2021.10.28 19:34

Vokietijos saugumo tarnybos perspėja ultradešiniuosius nesiųsti savisaugos būrių į pasienį

BNS2021.10.28 19:34

Vokietijos saugumo tarnybos ketvirtadienį perspėjo kraštutinių dešiniųjų grupes nesiųsti savisaugos būrių patruliuoti palei rytinę šalies sieną su Lenkija, kur pastarosiomis savaitėmis atvyksta vis daugiau migrantų, neteisėtai patenkančių į Europos Sąjungą per Baltarusiją.

Ekstremistų organizacijos, įskaitant ultradešiniosios pakraipos partijas „Trečiasis kelias“ ir „Laisvieji saksai“, per socialinius tinklus verbuoja žmones patruliavimui.

„Valstybė turi teisėto jėgos naudojimo monopolį“, – pabrėžė Saksonijos žemės kontržvalgybos agentūros vadovas Dirkas-Martinas Christianas.

Pasak jo, šis žingsnis primena dešiniųjų ekstremistų taktiką, naudotą per pabėgėlių antplūdį 2015–2016 metais, taip pat per neseniai vykusius protestus prieš karantiną dėl COVID-19.

Vokiečių pareigūnai pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis padaugėjo per Lenkiją neteisėtai į šalį atvykstančių žmonių. Kai kuriomis dienomis pasieniečiai sučiumpa po kelis šimtų tokių asmenų.

Daugelis sulaikytųjų yra irakiečiai ir sirai, atskridę į Baltarusiją, paskui sugebėję nelegaliai patekti į Lenkiją, o vėliau – į Vokietiją, tikėdamiesi pasiprašyti prieglobsčio.

Vokiečių federalinės policijos atstovas Jensas Schobranski pažymėjo, kad savisaugos būrių patruliai trukdo dirbti sienos apsaugos pareigūnams.

„Sienų priežiūra yra valstybės darbas. Mes tą užduotį atliekame“, – sakė jis naujienų agentūrai AP.

„Šie dešiniųjų pažiūrų žmonių išsišokimai yra absoliučiai nepriimtini. Panašu, kad jais siekiama pakirsti valstybės turimą jėgos naudojimo monopolį, – pridūrė J. Schobranski. – Imamės ryžtingų žingsnių, kad tam sutrukdytume.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt