Pasaulyje

2021.10.28 15:51

Lukašenka grasina prie Lenkijos ir Lietuvos sienų telkti karines pajėgas: „veiksime griežtai“

BNS, LRT.lt2021.10.28 15:51

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį apkaltino Vakarų šalis ieškant preteksto priartinti savo pajėgas prie Rusijos ir Baltarusijos „sąjunginės valstybės“ sienų.

„Lenkai su nelegalia migracija prie sienos su Baltarusija kovos pasitelkdami tankus „Leopard“. Turbūt tuo nusistebėsite. Tačiau kaip tankais kovoti su taikiais gyventojais – aš nežinau. Tiesiog ieško bet kokio preteksto, kad pastūmėtų savo pajėgas arčiau mūsų sienų. Suprask – sąjunginės valstybės sienų“, – pareiškė A. Lukašenka per susitikimą su Rusijos generaliniu prokuroru Igoriu Krasnovu.

Taip autoritariškasis lyderis „sureagavo į tęsiamą militarizaciją prie Baltarusijos vakarinių sienų“, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Mes visa tai matome ir, žinoma, labai griežtai į tai reaguosime. Mes dar kurį laiką palauksime, perspėsime juos. O paskui turėsime, ką pritraukti arčiau sienų. Mes ir, juo labiau, Rusijos Federacija. Čia veiksime griežtai, nepaisydami jokios jų kritikos“, – pridūrė A. Lukašenka.

Lenkija šią savaitė paskelbė iki 10 tūkst. padidinsianti karių, dislokuotų prie sienos siekiant padėti pasieniečiams stabdyti iš Baltarusijos plūstančių migrantų srautą, skaičių

Varšuva kaltina A. Lukašenkos režimą skatinant migrantus iš Vidurinių Rytų, Afrikos ir kitų regionų bandyti per Lenkijos sieną patekti į ES.

A. Lukašenka dažnai kaltina NATO neva telkiant karines pajėgas pasienyje su Baltarusija ir perspėja, kad tai kelia grėsmę Baltarusijos režimui. NATO šalys tokius kaltinimus atmeta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt