Pasaulyje

2021.10.28 10:38

Europarlamentarė ragina EK reaguoti į Lietuvos veiksmus: „migrantų atstūmimai pažeidžia ES teisę“

atnaujinta 11.10
LRT.lt2021.10.28 10:38

Nyderlandų europarlamentarė Tineke Strik neseniai lankėsi pasienio su Baltarusija teritorijose ir leidiniui „Euronews“ sakė, kad migrantų padėtis gali dar labiau pablogėti, jei Europos Sąjungos valstybės įteisins migrantų atstūmimus. Vengrija tai jau yra padariusi, o Europos Teisingumo teismas esą yra pripažino, kad tokia praktika pažeidžia ES teisę.

„Vengrija dabar yra vienintelė valstybė narė, kuri įteisino vadinamuosius atstūmimus. Yra ne vienas Europos teisingumo teismo sprendimas, kuris aiškiai sako, kad tai pažeidžia ES teisę“, – „Euronews“ sakė Nyderlandų politikė.

Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra paskelbusi įsakymą neleisti sienos kirsti nelegaliems migrantams, todėl jie yra atstumiami. Prašymai pereiti Baltarusijos-Lietuvos sieną yra priimami tik sienos kirtimo punktuose. Lietuva taip pat yra viena iš kelių ES valstybių raginančių peržiūrėti Bendrijos migracijos politiką ir siūlo įteisinti migrantų atstūmimus, kai šalyje yra paskelbiama ekstremalioji padėtis.

„(Europos) Komisija turi griežtai ir nuosekliai elgtis su tomis trimis šalimis, nes Lietuva, Latvija ir Lenkija priima tokius pačius įstatymus (kaip Vengrija). Jei Europos Komisija nesiims veiksmų, bijau, kad kitos šalys taip pat priims tokius įstatymus“, – „Euronews“ sakė T. Strik.

Radboudo universiteto teisės profesorė T. Strik priklauso Europos Žaliųjų aljansui, EP dirba Užsienio reikalų bei Pilietinių teisių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetuose, taip pat grupėje, kuri kontroliuoja Europos sienų apsaugos tarnybos „Frontex“ veiklą

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjartas trečiadienį išreiškė paramą su neteisėta migracija iš Baltarusijos susiduriančioms ES valstybėms ir palaikė šių valstybių iniciatyvas statyti fizinius barjerus pasienyje.

„Frontex“, kurios misija veikia Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, yra fiksavusi keliasdešimt įtariamų pažeidimų, kai vykdomi neteisėti grupiniai migrantų atstūmimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt