Pasaulyje

2021.10.28 10:11

Iranas kreipiasi į Baltarusijos režimą – prašo padėti grąžinti migrantus namo

LRT.lt2021.10.28 10:11

Iranas prašo Baltarusijos režimo pasirūpinti šalies pasienyje su Europos Sąjungos (ES) valstybėmis įstrigusiais iraniečiais ir palengvinti jų sugrąžinimo procedūras. Tai per skambutį Baltarusijos užsienio reikalų ministrui Vladzimirui Makejui sakė Irano ministras Hosseinas Amirabdollahianas, praneša iraniečių agentūra „Tasnim“.

Irano užsienio reikalų ministras reikalavo, kad baltarusių pasieniečiai ir konsulai suteiktų humanitarinę pagalbą ir padėtų nustatyti kiek tarp pasienyje įstrigusių migrantų yra atvykėlių iš Irano. Ministras reikalavo, kad Irano ambasados Minske darbuotojams būtų leidžiama susitikti su migrantais ir būtų galima juos repatrijuoti.

Minsko režimas kartojo esantis pasirengęs padėti ir bendradarbiauti, tačiau esą pirma būtina nustatyti, kur yra iraniečiai. V. Makejus sakė, kad režimas deda pastangas identifikuoti ir rasti iraniečius.

Irano užsienio reikalų ministerija šią savaitę pranešė atidžiai stebinti padėtį Baltarusijos-Lietuvos pasienyje, kur, kaip manoma, yra įstrigę migrantai iš Irano. Teheranas juos tikisi sugrąžinti namo.

ES valstybės kaltina Baltarusijos režimą vykdant neteisėtą migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų ir Afrikos ir jų stūmimą per sieną į Vakarus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt