Pasaulyje

2021.10.28 08:36

Naujausia informacija. Latvijoje – rekordinis COVID-19 pacientų mirštamumas

atnaujinta 20.38
ELTA, BNS2021.10.28 08:36

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 24 032 testus patvirtinta 2 919 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 64 anksčiau užsikrėtę žmonės – daugiausiai per vieną dieną nuo pandemijos pradžios, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie rekordiškai daug – 3 206 – naujų užsikrėtimo atvejų ir 33 pacientų mirtį.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis siekia 1 764,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir yra aukščiausias nuo pandemijos pradžios.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 2 066 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso. Tarp COVID-19 pacientų, mirusių per pastarąją parą, nepasiskiepiję buvo 55 (86 procentai).

Latvijoje iki šiol patvirtinti iš viso 211 702 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 3 163 užsikrėtusieji mirė.

Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, vakcinacijos kursą yra baigę 52,7 proc. šalies gyventojų.

Kijevas smarkiai griežtina ribojimus

Dėl smarkiai blogėjančios COVID-19 situacijos ir Ukrainos sostinė Kijevas įveda griežtus ribojimus. Nuo kito pirmadienio į restoranus, barus, sporto klubus ir viešbučius galės patekti tik neigiamą PGR testą turintys asmenys arba pasiskiepijusieji, ketvirtadienį pranešė meras Vitalijus Klyčko. Tas pats galios ir darbuotojams. Naudotis viešuoju transportu taip pat bus galima tik turint vakcinacijos sertifikatą ar neigiamą testą. Bus vykdomos atsitiktinės kontrolės.

Šiuo metu pagal Ukrainoje galiojančią šviesoforo sistemą jau aštuoni iš 25 regionų yra „raudoni“. Tai reiškia, kad ir čia taikomi griežti suvaržymai. Penktadienį prie jų prisijungs dar septyni regionai.

3 mln. gyventojų turinčiame Kijeve visiškai paskiepyta apie trečdalis gyventojų. Priemonės griežtinamos, nes mažėja lovų skaičius ligoninėse.

Ketvirtadienį, Sveikatos ministerijos duomenimis, Ukrainoje registruota 26 071 naujas infekcijos atvejis, mirė 576 pacientai. Šalies mastu paskiepyta tik šiek tiek daugiau nei 17 proc. gyventojų.

Izraelis nuo lapkričio atsivers paskiepytiems turistams

Izraelis nuo lapkričio 1 dienos įsileis paskiepytus turistus, trečiadienį paskelbė vyriausybė, šalies skiepijimo sustiprinamąja doze kampanijai sėkmingai sumažinus infekcijų skaičius.

Izraelis tapo pirmąja pasaulio šalimi, pradėjusia gyventojų skiepijimą trečiąja vakcinos doze. Nuo vasaros tokią dozę šalyje gavo daugiau kaip 3,9 mln. žmonių.

Rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje infekcijos atvejų paros prieaugis viršydavo 10 tūkst. Nuo to laiko šis skaičius sumažėjo iki kelių šimtų.

Sergamumo kreivei išsilyginus, premjeras Naftalis Bennettas praėjusią savaitę nurodė, kad netrukus galimai bus atšaukti sienų ribojimai.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino šį žingsnį pranešimu, kuriame nurodė, kad keliautojai iš bet kurios šalies galės įvažiuoti į Izraelį, jei galės parodyti ne senesnį kaip šešių mėnesių skiepijimo sertifikatą.

Keliautojams taip pat vis dar reikės pasidaryti du koronaviruso testus: vieną prieš išvykimą, o kitą – jau atvykus į šalį.

Atnaujinta 11.25

Kinija skelbia karantiną jau trečiame šalies mieste

Siekdama pažaboti COVID-19 plitimą, Kinija ketvirtadienį paskelbė karantiną dar viename šalies mieste. Dabar nurodymai neiti iš namų veikia jau 6 mln. šalies gyventojų, Pekinui siekiant išnaikinti virusą prieš artėjančias žiemos olimpines žaidynes.

Šalis nuo pat pandemijos pradžios COVID-19 atžvilgiu taiko „nulinės tolerancijos“ politiką ir kilus protrūkiams pasitelkia tokias priemones, kaip komendanto valandas, masinį testavimą, kontaktų sekimą, karantinus ir įvažiavimo į šalį ribojimus.

Nors griežtos priemonės iki šiol padėjo palaikyti palyginti nedidelius infekcijų skaičius, daugiausiai gyventojų turinti pasaulio šalis šiuo metu kovoja su nedideliais protrūkiais mažiausiai 11 provincijų.

Infekcija anksčiau šią savaitę privertė pareigūnus paskelbti karantiną milijoniniame Landžou mieste ir Edzine Vidinėje Mongolijoje. Ketvirtadienį šiuo pavyzdžiu taip pat pasekė vos vieną infekcijos atvejį užfiksavusio Heihės miesto valdžios institucijos ir nurodė gyventojams neiti iš namų be svarios priežasties.

Heihės pareigūnai taip pat pradėjo 1,6 mln. gyventojų testavimą ir infekuoto asmens kontaktų sekimo procesą, teigiama vietos valdžios institucijų pranešime. Valstybinė žiniasklaida taip pat skelbė, kad mieste laikinai nekursuoja autobusai ir neteikiamos pavėžėjimo paslaugos, o transporto priemonėms neleidžiama išvykti už miesto ribų.

Kinija ketvirtadienį užfiksavo 23 naujus vietinio infekcijos perdavimo atvejus, ar perpus mažiau nei ankstesnę parą. Tai laikoma ženklu, kad griežtos šalies priemonės veikia.

Nuo antradienio karantino sąlygomis gyvenančiame Landžou mieste per 24 val. nustatytas vos vienas infekcijos atvejis, o apie 35 tūkst. gyventojų turinčiame Edzine – septyni, teigiama miestų vyriausybių pranešimuose.

Tuo metu dar dešimtis tūkstančių žmonių veikia tiksliniai karantinai gyvenamuosiuose kompleksuose keliuose šalies miestuose, įskaitant Pekiną.

Sostinė, kuri vasarį surengs žiemos olimpines žaidynes, taip pat apribojo prieigą prie lankytinų vietų ir paragino gyventojus neiti iš namų be svarios priežasties.

Rusijoje fiksuoti rekordiniai sergamumo ir mirštamumo skaičiai, Maskva stabdo paslaugas

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 40 096 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai

ir mirė 1 159 anksčiau užsikrėtę žmonės, o abu rodikliai yra didžiausi šalyje nuo pandemijos pradžios, rodo ketvirtadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 36 582 naujus užsikrėtimo atvejus ir fiksuotą didžiausią mirčių nuo COVID-19 skaičiaus prieaugį, per parą mirus 1 123 žmonėms.

Maskvoje per pastarąją parą buvo patvirtinta 8 440 naujų COVID-19 atvejų, o Sankt Peterburge – 3 186. Be to, sostinėje mirė 95 anksčiau užsikrėtę žmonės, o Sankt Peterburge liga pareikalavo dar 70 pacientų gyvybių.

Tuo metu Maskvoje, siekiant stabdyti viruso plitimą, 11 dienų laikotarpiui sustabdytas nebūtinų paslaugų teikimas.

Rusijai – pandemijos labiausiai paveiktai Europos valstybei – sunku įtikinti savo gyventojus skiepytis, nors šalis yra sukūrusi kelias vakcinas nuo COVID-19.

Pareigūnai neįvedė griežto karantino, kaip padarė daugelis šalių, bet Maskvoje ketvirtadienį iki lapkričio 7-osios sustabdytos visos nebūtinos paslaugos.

Dalis parduotuvių, restoranai, sporto ir pramogų vietos uždaromi, kaip ir mokyklos bei vaikų darželiai. Leidžiama dirbti tik maisto ir kitų būtiniausių prekių parduotuvėms, vaistinėms.

Prezidento Vladimiro Putino vyriausybė daug tikėjosi iš vietinės gamybos vakcinų, įskaitant „Sputnik V“, bet rusai atkakliai nenori skiepytis.

Iki ketvirtadienio buvo visiškai paskiepyta tik 32 proc. Rusijos gyventojų, skelbia interneto svetainė „Gogov“, kaupianti duomenis apie COVID-19 iš regionų.

V. Putinas praėjusią savaitę nurodė visoje šalyje paskelbti apmokamas atostogas nuo spalio 30-osios iki lapkričio 7-osios, o Maskvos valdžia pasekdama šiuo pavyzdžiu ketvirtadienį sustabdė nebūtinas paslaugas sostinėje.

Nurodymo likti namie nėra

Maskvos gatvės ketvirtadienio rytą buvo kiek mažiau užsikimšusios nei paprastai, bet didžiuliu sostinės metropoliteno tinklu buvo naudojamasi kaip visada intensyviai, o daugelis keleivių važiavo be kaukių.

Pareigūnai neliepė rusams nedarbo periodu būti namie, tad daug kas planuoja šias laisvas dienas panaudoti kelionėms po šalį ar į užsienį.

Prie Juodosios jūros esančio Sočio kurorto meras įspėjo dėl didžiulio turistų antplūdžio, be to, šalyje smarkiai išaugo paklausa skrydžiams į Turkiją ir Egiptą.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 8 392 697 COVID-19 atvejai, 235 057 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 7 272 053 pacientai, iš jų 29 318 – per praėjusią parą.

Anksčiau šį mėnesį Rusijos statistikos agentūros „Rosstat“ paskelbti duomenys piešia kur kas niūresnį vaizdą: jie rodo, kad koronavirusas šalyje galėjo pareikalauti jau daugiau nei 400 tūkst. gyvybių.

Po pandemijos pradžioje taikyto griežto, mėnesius trukusio karantino Rusijos valdžia nenori skelbti tolesnių suvaržymų, kurie pakenktų ekonomikai, ir vietoje to prašo rusų pasiskiepyti.

Estijoje – 1 995 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni žmonės

Estijoje per praėjusią parą atlikus 8 947 testus nustatyti 1 995 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 2 025 naujus COVID-19 atvejus ir šešių pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 1 269 žmonės nėra pasiskiepiję arba baigę vakcinavimo kurso.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 478,21 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 542 pacientai, iš jų 48 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 29, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti 188 522 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 491 užsikrėtęs žmogus mirė, 162 891 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 788 829 žmonės – 69,17 proc. suaugusių arba 59,31 proc. visų šalies gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 756 020 gyventojų.

Ukrainoje – 26 071 naujas COVID-19 atvejis, mirė 576 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatytas 26 071 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis ir mirė 576 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 22 574 naujus COVID-19 atvejus ir 692 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 5 366 COVID-19 pacientai, 10 006 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 851 804 žmonėms, 66 204 užsikrėtusieji mirė, 2 411 711 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios maždaug 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje mažiausiai vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo 9 576 175 žmonės, o vakcinavimo kursą užbaigė iš viso 7 217 383 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt