Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.01 16:23

Naujausioje apklausoje D. Trumpas jau lenkia H. Clinton

15min.lt 2016.11.01 16:23

JAV televizijos ABC užsakyta apklausa rodo, kad respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas pirmą kartą nuo gegužės pagal populiarumą nacionaliniu mastu aplenkė toliau į skandalą dėl elektroninių laiškų klimpstančią demokratę Hillary Clinton.

Skelbiama, kad iš JAV piliečių, kurie žada balsuoti rinkimuose, 46 proc. palaiko D.Trumpą, o 45 proc. – H. Clinton.

Nors skirtumas tarp kandidatų – vos 1 procentinis punktas ir iš esmės nieko nereiškia, akivaizdu, kad entuziazmo dėl H. Clinton rinkėjai nebejaučia.

Dar prieš dvi savaites ji D.Trumpą lenkė dviženkle persvara, tačiau praėjusią savaitę Federalinio tyrimų biuro direktorius Jamesas Comey netikėtai paskelbė, kad agentai analizuos naujai atrastus elektroninius laiškus, kurie gali būti svarbūs tyrimui dėl H. Clinton naudojimosi privačiu serveriu darbo reikalais tuo metu, kai ji ėjo JAV valstybės sekretorės pareigas.

D. Trumpas ir jo komanda dabar kiekvieną dieną skelbia apie „sukčiuvienę Hillary“, o ABC konstatuoja, kad šiuo metu prognozuoti, kas laimės prezidento rinkimus, nebėra įmanoma.

Paskutinį kartą D.Trumpas prieš H. Clinton apklausose pirmavo šių metų gegužės 23 dieną. Milijardierius buvo ką tik laimėjęs respublikonų nominaciją, o H. Clinton dar kovojo su Bernie Sandersu.

Tiesa, ABC atkreipia dėmesį, kad tokiu pat metu – likus savaitei iki rinkimų dienos – 2012 metais Mittas Romney apklausose pirmavo prieš Baracką Obamą, o 2004-aisiais Johnas Kerry – prieš George`ą W. Bushą. Tiek B. Obama, tiek G. W. Bushas buvo perrinkti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi